Kentdeha – Deha TV Radyo

PAÜ YÖNETİMİ PANDEMİ TEDBİRLERİNİ AÇIKLADI

PAÜ YÖNETİMİ PANDEMİ TEDBİRLERİNİ AÇIKLADI
8 views
15 Eylül 2021 - 12:20

HES Kodlarını Pusula Sistemine Girme Zorunluluğu Getirildi

PAÜ Senatosu, yüz yüze eğitimin gerçekleştirileceği 2021-2022 eğitim-öğretim yılı öncesinde, pandemi sebebiyle çevrimiçi olarak gerçekleştirdiği olağan toplantılarını uzun bir aradan sonra ilk kez yüz yüze gerçekleştirdi. Toplantıda, yüz yüze eğitimde uygulanacak pandemi kurallarına ilişkin önemli kararlar alındı.

İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi A Blok Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya, Rektör Prof. Dr. Ahmet Kutluhan’ın yanı sıra Rektör Yardımcıları; Prof. Dr. Necip Atar ve Prof. Dr. İbrahim Kısaç, PAÜ Genel Sekreteri Prof. Dr. Mehmet Çiçek, senato üyeleri ve daire başkanları katıldı.

Alınan Yeni Kararlar Açıklandı

PAÜ Senato Toplantısı sonucunda alınan kararlar duyuruldu.

Alınan yeni kararlara göre tüm öğrenciler, HES kodlarını pusula bilgi sistemine işleyecek. 2021-2022 Eğitim Öğretim Yılının ilk haftası, uyum haftası olacak. Öğrenciler binalara HES kodu ile alınacak. Öğretim üyelerinin HES kodu takipleri ise dekanlıklar tarafından gerçekleştirilecek. Fiziki şartları uygun olan fakültelerde öğrenci giriş ve çıkışları için farklı kapılar belirlenecek. Öğrenciler, dersleri mutlaka maskeli takip edebilecek ve öğretim üyeleri ders anlatımı sırasında öğrenciler ile yeterli mesafe sağlanabiliyorsa maskesiz ders anlatabilecek. Öğrenci yoğunluğunun fazla olduğu fakültelerde mesai ve derslerin başlama saatleri farklılık gösterecek.