Kentdeha – Deha TV Radyo

YANGINDA KALAN KADIN, AZ DAHA ÖLÜYORDU

YANGINDA KALAN KADIN, AZ DAHA ÖLÜYORDU
17 views
22 Eylül 2021 - 8:28

Evi Yanan Kadın Sabotaj Dedi, Komşuları Kendisinin Çıkardığını İddia Etti

Yangın Pamukkale ilçesi Topraklık Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre; Fatma Olgun’un içinde kaldığı eski bir evde gece saatlerinde henüz belirlenmeyen nedenden dolayı yangın çıktı. Alevlerin içinden bir türlü kurtulamayan Olgun, “Kurtarın beni, yanıyorum” diyerek bağırmaya başladı. Bu esnada yangının kokusunu hisseden komşu Selma Zencir, aşağıya inerek alevler içinde kalan evin kapılarını açmaya çalıştı. Bütün uğraşlara rağmen kapı açılmazken, 112’ye haber verildi. Olay yerine sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Bölgeye gelen itfaiye ekipleri kapıyı kırarak alevlerin içinde kalan Olgun’u kurtardı. Sağlık ekiplerine teslim edilen Olgun, ambulansla hastaneye kaldırıldı. İtfaiye ekipleri ardından alevleri büyümeden söndürdü. Komşuları hastaneye kaldırılan Olgun’un öldüğünü düşünürken, sabah saatlerinde Olgun taburcu edildi.

“Alevlerin İçinde Kalmışım Götürdüler”

Alevlerin içinde kalan Fatma Olgun, yangından geriye köpeğinin kaldığını belirterek, “Ne olduğunun farkına varamadım. Bir oda da yaşıyordum oda bitti. Alevlerin içinde kalmışım götürdüler ve ben bir şey bilmiyorum. Kaç gündür seni yakacağız öldüreceğiz diyenler var. Bu ev benim değil, keşke benim olsa. Köpeğimden başka bana kalan bir şey olmadı” ifadelerini kullandı.

“Kurtarın Beni, Yanıyorum Diye Sesi Geliyordu”

Yangın anında Olgun’u kurtarmaya çalışan Selma Zencir, “Önce bir bağırma sesi geldi ve aşağıya indim. Arkadaşı tanımıyorum, bağırıyordu. Hortumla ve kovayla müdahale etmeye çalıştım. “Kurtarın beni, yanıyorum” diye sesi geliyordu içeriden” dedi.

Öte yandan, Fatma Olgun yangının başkası tarafından çıkarıldığını söylerken, komşuları ise kendisinin akli dengesinin yerinde olmadığını, yangını ise Olgun’un çıkardığını iddia etti.