Kentdeha – Deha TV Radyo

KORONAVİRÜS NEDENİ İLE 2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ

KORONAVİRÜS NEDENİ İLE 2 KİŞİ HAYATINI KAYBETTİ
58 views
24 Eylül 2021 - 10:50

33 Yaşındaki Genç Kadın Hayatını Kaybetti

Denizli’de son dönemlerde artan koronavirüs ölümlerinin ardı arkası da kesilmiyor. Almanya’da yaşayan ve işçi olarak çalışan 33 yaşındaki Hatice Günday, anne ve babasıyla birlikte memleketi Tavas’ın Nikfer Mahallesine tatile geldi. Bir süre memleketinde tatil yapan ve sevdikleriyle buluşan Günday Ailesi, Almanya’ya dönüş için koronavirüs testi verdi, sonuç pozitif çıktı.

Önce evde karantinaya alınan ve durumu ağırlaşan Hatice Günday, Pamukkale Üniversitesi Hastanesi’nde tedavi görmeye başladı. Genç kadın yapılan tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Anne ve babasının ise durumunun iyi olduğu öğrenildi. Talihsiz kadının 1996 yılında Tavas’ta şehit olan Ahmet Günday’ın yeğeni olduğu öğrenildi.

48 Yaşındaki Kadın Hayatını Kaybetti

Diğer yandan Denizli’nin Sarayköy İlçesi Tekke Mahallesinde yaşayan 48 yaşındaki Dursun Akgün, koronavirüse yakalandı. Dursun Akgün bir süredir evinde geçirdiği karantina süreci sonrası rahatsızlandı. Daha sonra hastaneye kaldırılan 48 yaşındaki kadın tüm müdahaleye rağmen kurtarılamadı. Ölüm haberini alan ailesi ve yakınları büyük üzüntü yaşarken 48 yaşındaki Akgün’ün cenazesi Sarayköy İlçesi Tekke Mahallesi mezarlığına defnedildi.