Kentdeha – Deha TV Radyo

ALKOLLÜ MAGANDA HUSUMETLİSİ YERİNE BAŞKASINI VURDU

ALKOLLÜ MAGANDA HUSUMETLİSİ YERİNE BAŞKASINI VURDU
26 views
29 Eylül 2021 - 8:35

Bıçakla Ölüp Ölmediğini Kontrole Gitti

Olay, önceki gün sabah saat 06 sıralarında Ankara -Denizli karayolunda meydana geldi. İstanbul’daki bir fabrikada çalışan Mustafa K. ve kardeşi Ramazan K., babalarını ameliyat ettirmek için izin alarak memleketleri Isparta’ya geldi.

Arabaları Karıştırınca Yanlış Kişiyi Vurdular

Bozkurt ilçesindeki alkollü bir mekânda sabah saatlerine kadar eğlenen Murat Şefik Ç. (25), yedi arkadaşıyla birlikte mekândan 2 ayrı araçla ayrıldı. Seyir halindeki şahıslar, Bozkurt ilçesine yaklaşan ve arkalarından gelmekte olan Mustafa K.’nin aracını husumetli oldukları başka bir kişinin aracıyla karıştırdı. Yolun sağına yanaşan Murat Şefik Ç. el işareti yapıp Mustafa K.’yi durdurmak isterken, diğer araç ise biraz daha ilerde kısmen yolu kapattı. Ani fren yapmaktan kaçınarak araçların arasından geçmeye çalışan Mustafa K.’nin durmayacağını anlayan Murat Şefik Ç., elinde tuttuğu silahı ardına ardına ateşledi. Silahtan çıkan kurşunlardan biri aracın arka camından içeri girdi. Koltuk başlığını delen kurşun, Mustafa K.’nin kulağını delip kafatasına saplandı. Bir anda kanlar içinde kalan Mustafa K., kardeşinin yardımıyla güçlükle aracını durdurabildi. Ağabeyinin kaza yapmasını önleyen Ramazan K., 112 Çağrı Merkezini arayarak yardım istedi.

Bıçakla Öldürmeye Geldi, Yanlış Kişi Olduğunu Görünce Kaçıp Gitti

Aracın durduğunu gören şüphelilerden biri, elindeki bıçakla iki kardeşin yanına gelerek camı açmalarını istedi. Cam açılınca yanlış kişiyi vurduklarını anlayan şüpheli, uydurma bir sorunun ardından diğer arkadaşlarıyla birlikte olay yerinden kaçtı. Ambulansla hastaneye kaldırılarak ameliyata alınan Mustafa K.’nin kafatasına saplanan kurşun başarılı bir operasyonla çıkartıldı.

Denizli İl Jandarma Komutanlığına bağlı Jandarma Suç Araştırma Timi ve Bozkurt İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince şüphelilerin yakalanması için geniş çaplı araştırma yapıldı. Olayın ardından yakındaki bir benzinliğe girerek konuştukları belirlenen 2 araçla hareket eden 8 şüpheli kısa sürede tespit edildi. Denizli il merkezindeki 4 aparta düzenlenen operasyonda gözaltına alınan şüpheliler, ifade işlemlerinin ardından Çardak Adliyesine sevk edildi. Çok sayıda suç kayıtları ortaya çıkan şüphelilerden olayı gerçekleştiren Murat Şefik Ç. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer şüpheliler ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.