Kentdeha – Deha TV Radyo

ALİ BABACAN, DENİZLİ’YE GELDİ

ALİ BABACAN, DENİZLİ’YE GELDİ
39 views
30 Eylül 2021 - 11:30

Denizli Olağan Kongresi’ne Katıldı

Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Olağan Denizli İl Kongresine katılmak üzere Denizli’ye geldi. Babacan, Denizli basınıyla bir araya geldiği toplantı sonrası Merkezefendi Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen Denizli İl Kongresine katılarak, partililere seslendi.

Denizli ile daha önceki süreçlerde de iletişim halinde olduğunu ifade eden Ali Babacan, Parti Teşkilatı olarak kuruldukları ilk günden bu güne yoğun bir çalışma içerisinde yer alarak tüm ülkede olduğu gibi Denizli’de de vatandaşlarla sürekli diyalog halinde olduklarını dile getirdi.

Denizli İl Başkanlığı için tek aday Bekir Kırar’ın yer aldığı kongrede konuşan Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, ülkenin şartlarının şu anda çok kötü durumda olduğunu, her alanda sıkıntılar yaşandığını belirtti.

Ekonomik sorunların çok derin olduğunu vurgulayan Babacan,  hükümetin kendi elindeki gücü riske etmemek için seçime gitmeyeceğini ve seçimin Cumhur İttifakı arasındaki bir anlaşmazlık sebebiyle çok hızlı bir şekilde yapılabileceğini söyledi.

İşte Deva Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın konuşması;

“Bizler ülkemizi istikrara ve refaha kavuşturma amacıyla bir yola çıktık. Bizler adım attıkça ülkemiz mutluluğa bir adım daha yaklaşıyor. Deva Partisinin her bir adımı Türkiye’yi zenginliğe ve refaha yaklaştırıyor. Bizim hedefimiz net. Bizim yolumuz belli. Özgür ve zengin bir Türkiye için yürüyoruz. Tüm üyelerimizle tüm gönüllülerimizle birlikte damla damla ülkemizin her köşesinde büyüyoruz.

3 yıl 3 ay önce ülkemizin başına kötü bir iş geldi. Uygulanmaya başlanan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Türkiye’ye her alanda zarar verdi, zarar veriyor. Bu yönetim sistemi hak ve özgürlüklerimizi birer birer geriletti, geriletiyor. Ülkemiz ekonomiden dış politikaya, tarımdan hukuka her alanda geriledi. Şu son 3 yıl 3 aylık süreçte yani Haziran 2018 seçimlerinden bugüne ülkemizde düzelen, iyiye giden, ilerleyen hiçbir şey yok. Türkiye uçacak diyorlardı, uçmadı. Hatta gençlerimizin ilk uçakla uçmak istedikleri bir ülke haline geldi. İstikrar getireceğini savunan bir sistem, istikrarlı bir şekilde ülkemizi yoksullaştırdı, yalnızlaştırdı, demokrasiden uzaklaştırdı. Bizler inşallah bu sistemi tarihin derinliklerine gömeceğiz. Bugünün ve yarının dünyasından bu sistemi silip atacağız. Günümüzdeki Cumhurbaşkanlığı sistemi, tarih kitaplarına “Gerileme Dönemi” olarak geçecek.

İşçi Sendikalarının açıklamasına göre asgari ücret açlık sınırının altında, Merkez Bankası faiz oranı Avrupa’nın en yüksek seviyesinde. Biz daha önce kriz döneminde ekonominin başına geçtik ve belli bir noktaya getirdik. Biz yaptık yine yaparız. Hiç kimsenin şüphesi, endişesi, korkusu olmasın. Hep beraber “Deva Ekonomisi” ile güçleneceğiz, zenginleşeceğiz. Biz hazırlanıyoruz. Biz geliyoruz, kadromuzla geliyoruz. Planlarımızla, projelerimizle geliyoruz. Arka arkaya hazırladığımız eylem planlarımızla geliyoruz. Ekonomiyi düzeltmenin yolu hukuktan geçer. Önce hukuka sahip çıkacağız. Anayasaya saygı duyacağız. Yargıyı bağımsız çalıştıracağız. Hukuku sağlayacağız böylece güven vereceğiz. Bugünden yarına ne yapacağımız belli olacak. Tutarlı, dürüst bir yönetim sergileyeceğiz.

Korkmayın, korkmuyoruz, korkmayacağız. Özgürlükleri doyasıya yaşamak için çıktığımız bu yoldan asla dönmeyeceğiz. Demokrasi ve Atılım bayrağını yükselteceğiz. Bu ülkeye konuşma özgürlüğünü, ifade özgürlüğünü, basın özgürlüğünü yeniden getireceğiz.

Biz Denizli’mizin sorunlarını görüyoruz, izliyoruz, duyuyoruz. Denizlili çiftçimizin borçlarını ödemekte zorluklar yaşadığını biliyoruz. Böylesine bereketli topraklara sahip ülkemizin tarımda ithalata bağlı kalınmasını asla kabul etmiyoruz. 8 Haziran günü 56 maddelik tarım ve eylem planımızı duyurduk. Ne yapacaklarımızı açıkça belirttik. Ne yapacağız? Çiftçimizin borçlarını en az 2 yıl faizsiz olarak erteleyeceğiz. Mazottaki ÖTV’yi çiftçimize aynen iade edeceğiz. Çiftçimiz artık mazota ÖTV ödemeyecek. Gübre maliyetinin yarısını biz devlet olarak karşılayacağız. Çiftçimizin kullandığı elektriğe daha düşük fiyatlı ayrı bir tarife uygulayacağız. Sulama projelerini hızlandıracağız. Kaynakları sulama kanallarına ayıracağız. Damla sulama ve kapalı sulama sistemlerine kaynak ayıracağız. Yağmurlama sulama sistemini genişleteceğiz, yaygınlaştıracağız. Biz boş konuşmuyoruz. Her şeyin maliyetini, bütçesini hesaplıyoruz. Denizli aynı zamanda büyük bir sanayi şehridir. Sektörel teşvikler nedeniyle bazı sıkıntıların olduğunu duyuyoruz. Sanayi bölgesi ile limanlar arasındaki bağlantının zayıf olmasıyla maliyetlerin arttığını biliyoruz. Rekabet gücünün de düştüğünün farkındayız. Biz Deva Partisi olarak teşvik ve desteklerde net katma değer, tedarik zincirindeki rol, büyüme, karlılık performansı ve kayıtlılığa özen göstermek gibi kriterlerle politikamızı ortaya koyacağız. Yenilik ve ürün geliştiren firmalarımıza sağlanan desteklerin etkinliğini arttıracağız. Tarım ve sanayiyi entegre ederek yüksek katma değerler için destek vereceğiz. Sanayi bölgelerimizi demiryolları ile limanlara bağlayacağız. Denizli’yi daha da fazla ihracat yapması için destekleyeceğiz. Daime üreticinin yanında olacağız. Bizler hep beraber yapacağımız atılımla Türkiye’nin ekonomisini ayağa kaldıracağız.”