Kentdeha – Deha TV Radyo

YKS EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI

YKS EK YERLEŞTİRME SONUÇLARI AÇIKLANDI
20 views
01 Ekim 2021 - 11:18

Ölçme Seçme ve Yerleştirme Merkezi tarafından yapılan duyuru sonrası başvurular 20-23 Eylül tarihlerinde alınmıştı. İlk yerleştirmelerde herhangi bir kuruma yerleşemeyen adaylar ikinci yerleştirmelerde başvurularını tamamlarken öte yandan YKS Ek Tercih Sonuçları için heyecanlı bekleyiş sona erdi. YKS Ek Tercih Sonuçları ÖSYM tarafından açıklama sonrasında erişime açıldı.

Adaylar sonuçlarını sonuc.osym.gov.tr adresinden ve ÖSYM AİS mobil uygulamasından öğrenebiliyorlar.

YKS Ek Yerleştirme Kayıt Tarihleri

Bir programa kayıt hakkı kazanan adayların kayıt işlemleri üniversiteler tarafından 4-7 Ekim 2021 tarihleri arasında yapılacak. Elektronik kayıtlar ise 4-5 Ekim’de gerçekleştirilecek.

YKS 2. Ek Tercih İçin ÖSYM’den Duyuru

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Halis Aygün sosyal medya hesabında YKS Ek Tercih için yaptığı paylaşımında, “Birinci ek yerleştirme sonucuna göre yerleşecek olan adayların kayıtları tamamlandıktan sonra belli olacak boş kontenjanlar için de ikinci ek yerleştirme süreci başlatılacak. İkinci ek yerleştirmede, genel yerleştirme ve birinci ek yerleştirmede yerleşemeyen adaylar ile TYT puanı en az 140 olan adaylar ve AYT/YDT puanı en az 170 olan adaylar tercih yapabilecek” ifadelerine yer verdi.