Kentdeha – Deha TV Radyo

DENİZLİLİ GENÇ KIZIN ÖLÜMÜ ŞÜPHELİ BULUNDU

DENİZLİLİ GENÇ KIZIN ÖLÜMÜ ŞÜPHELİ BULUNDU
121 views
08 Ekim 2021 - 11:56

Ankara’da 17 Eylül tarihinde Denizlili 25 yaşındaki Ceren Ünal, evinde ölü bulunmuştu. Genç kızın ölümü savcılık tarafından şüpheli bulunarak olayla ilgili soruşturma başlatıldı. Soruşturma neticesinde, Ünal’ın 2 arkadaşı gözaltına alındı, ifadelerinin ardından serbest bırakıldı. Kızlarının şüpheli ölümü sonrasında acılı aile ise adli tıptan gelecek sonucu bekliyor.

Ankara’daki Evinde Ölü Bulunan Ceren Ünal’ın Ölümü İle İlgili Adli Tıp Raporu Bekleniyor

Pamukkale Belediyesi Spor Kulübü Basketbol takımı eski sporcusu Emrullah Ünal’ın kızı 25 yaşındaki Ceren Ünal,17 Eylül tarihinde Ankara‘da yaşadığı evinde ölü bulunmuştu.

Olayla İlgili İki Kişi Gözaltına Alındı

Banyoda 1,5 metre yükseklikte asılı bulunan genç kızın ölümü savcılık tarafından şüpheli bulundu. Apartmanın güvenlik görevlisi ve komşuların ifadelerine göre, Ceren ölmeden önce apartmanda Ceren’in arkadaşı olduğu belirtilen bir kız ve bir erkek görüldü. Soruşturma başlatan savcılık apartmanda görülen kişiyi gözaltına aldı. İfadeleri alınan şüpheliler daha sonra serbest bırakıldı.

Diğer yandan Savcılık tarafından sürdürülen soruşturma çerçevesinde Ceren Ünal’ın bedeninden kan ve tırnaklarından doku örnekleri alındı. Ceren Ünal’ın hukuk mücadelesi başlatan acılı ailesi ise önümüzdeki hafta Adli Tıp Kurumu’ndan gelecek detaylı otopsi raporunu bekliyor.

Kadınlar Sosyal Medyadan Konuyu Duyurdu

Olayın ardından bazı sivil toplum grupları Ceren’in ölümünün aydınlatılmasını istedi. Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu öncülüğünde sosyal medyada #cerenünal etiketiyle kadınlar, olayın aydınlatılması için yetkililere seslendi.