Kentdeha – Deha TV Radyo

DENİZLİ’DE KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR

DENİZLİ’DE KUVVETLİ YAĞIŞ BEKLENİYOR
70 views
11 Ekim 2021 - 13:38

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Denizli’de yarın beklenen gök gürültülü sağanak yağışların yer yer çok kuvvetli olacağı tahmini üzerine uyarıda bulundu.

Yağışlar İl Genelinde Etkili Olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün Denizli bölge için günlük hava durumu tahmin raporuna göre, 12 Ekim 2021 sabah erken saatlerinde bölge genelinin parçalı çok bulutlu, hava sıcaklığının 3-5 derece azalması bekleniyor.

Rüzgârın ise güney yönlerden orta kuvvette esmesi bekleniyor. Denizli’de meteoroloji tahminlerine göre Salı ve Cuma günü yağmur yağışı bekleniyor. Gelen son verilere göre Denizli’nin çok sayıda ilçesinde yağış olacak. Denizli, Salı gününden itibaren güneyden gelecek olan yeni bir yağışlı hava sisteminin etkisi altına girecek.

Meteoroloji verilerine göre Türkiye’nin batı kesimleri Salı gününden itibaren Güney’den gelecek olan yeni bir yağışlı sistemin etkisi altına girecek.

Hava sıcaklığının 4 ila 6 derece düşeceği hafta ortasından itibaren Denizli genelinde etkili olması beklenen yağış ilçelerinde de yağması bekleniyor. Pazartesi günü 28 dereceye çıkacak olan sıcaklık il genelinde Salı günü ise bazı noktalarda 24 derece olacak.

Meteoroloji verilene göre Salı günü öğleye doğru ise kuvvetli yağış olacak, yağışlı sistem Cuma ve Cumartesi günüde etkili olması tahmin ediliyor. Meteoroloji rüzgârın, güney ve güneybatı yönlerden kuvvetli ve saatte 50 ila 70 kilometre şeklinde esmesi beklendiğinden çatı uçması, ağaç ve direk devrilmesi ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli olunması konusunda uyardı.