Kentdeha – Deha TV Radyo

FAİZ İNDİRİMİ SONRASI DOLAR UÇUŞA GEÇTİ!

FAİZ İNDİRİMİ SONRASI DOLAR UÇUŞA GEÇTİ!
21 views
22 Ekim 2021 - 10:52

Piyasa beklentisinin üzerinde gelen faiz indirimi sonrası dolar ve altın rekor üstüne rekor kırmaya devam ediyor. Bugüne de yükselişle başlayan dolar ve altın, yeni güne de rekorla başladı. Dolar 9,63 ile gram altın ise 554 lirayla tüm zamanların en yüksek seviyesinde bulunuyor.

Bugün Yeni Rekorlar Geldi

Merkez Bankası politika faizini 200 baz puan indirimle yüzde 18’den yüzde 16’ya düşürdü. Piyasa 50 ila 100 baz puan indirim beklerken, bu karar sürpriz oldu. Beklentinin üstünde gelen faiz indirimi sonrası dolar ve altın yeni rekorlar kırdı.

Dolar, Euro ve altın sert faiz indirimiyle rekor tazeledi. Benzin ve motorinin ardından otogaza da zam geldi.

Karar Sonrası Dolar ve Altın Hızla Yükseldi

Dün faiz kararının açıklanmasının hemen öncesinde 9,29 seviyesinde bulunan dolar, kararla birlikte 9,49’a fırlayarak rekor kırdı. Yükselişini sürdüren kur, gece saatlerinde ise rekorunu 9,53’e taşıdı. Karar öncesi 532 lira seviyesinde bulunan altının gram fiyatı ise kararla birlikte 544 liraya çıkarak 6 Kasım 2020’deki rekorunu tazeledi. Yükselişini sürdüren gram gece saatlerinde ise rekorunu 547 liraya taşıdı.

Yükselişini sürdüren dolar ve altın, yeni güne de rekorla başladı. Dolar 9,63 ile gram altın ise 554 lirayla tüm zamanların en yüksek seviyesinden işlem görüyor.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin