Kentdeha – Deha TV Radyo

ASGARİ ÜCRET 2022’DE NE KADAR OLACAK?

ASGARİ ÜCRET 2022’DE NE KADAR OLACAK?
34 views
05 Kasım 2021 - 10:25

Milyonlarca çalışan 2022 yılında alınacak asgari ücret zammının ne kadar olacağını merak ediyor. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücret ile ilgili değerlendirmelerde bulundu. Bakan Bilgin, “Enflasyon karşısında emeği koruyacak bir asgari ücret seviyenin belirlenmesi düşüncesiyle hareket ediyoruz” dedi.

Bakan Vedat Bilgin Değerlendirmelerde Bulundu

Hem çalışanların hem de işverenlerin yakından takip ettiği ve merakla beklediği asgari ücret ile ilgili alınacak karar merak ediliyor.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, asgari ücret ile ilgili hepimizin yaptığı hesaplar var diyerek konuya ilişkin açıklamalarda bulundu.

Bakan Vedat Bilgin, “Enflasyon karşısında emeği koruyacak bir asgari ücret seviyenin belirlenmesi düşüncesiyle hareket ediyoruz. Asgari ücret ile ilgili yaklaşık 2 bin 500 muhtelif sektörlerde çalışan işçi, işveren, yöneticiler, esnaf başka mesleklerden insanları kapsayan araştırma ile topumun beklentilerini belirleyen bir araştırma yapıyoruz. Bu bizim için bir kamuoyu beklentisini de gösterme şeklinde bir çalışma olacak. Hesaplarımızı yaparak işçilerimizi koruyacak asgari ücret meselesini gündemden çıkaracak bazı rahatlamalar sağlayacağını şimdiden söyleyebilirim” diye konuştu.

Bakan Bilgin 3600 ek göstergesinin bakanlık bünyesinde çalışmalarına başlanıldığını belirterek, “Kapsamını ve maliyetini şu anda çalışıyoruz. Yakında sendikalarla birlikte ortak bir çalışma yürüteceğiz” ifadelerini kullandı.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin