Kentdeha – Deha TV Radyo

ÖRKİ: CAN KARDEŞLERİMİZİN BAYRAMINI KUTLUYORUM

ÖRKİ: CAN KARDEŞLERİMİZİN BAYRAMINI KUTLUYORUM
4 views
08 Kasım 2021 - 8:40

Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Karabağ’ın işgalden kurtarılışı nedeniyle ilan edilen 8 Kasım Zafer Bayramı nedeniyle mesaj yayımladı. Başkan Örki, “Kardeş ülke Azerbaycan’ın Zafer Bayramı kutlarım” dedi.

8 Kasım Azerbaycan’ın Zafer Bayramı

Dost ve kardeş ülke Azerbaycan’ın yıllarca Ermenistan tarafından işgal edilen toprağı olan Karabağ’ın kurtuluşunun yıl dönümü Azerbaycan Zafer Bayramı olarak kutlanıyor. Bu günle ilgili olarak Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki bir mesaj yayımladı.

Türkiye ile Azerbaycan’ın etle tırnak gibi bir olduğuna dikkat çeken Başkan Örki mesajında “Can kardeş olarak gördüğümüz Azeri kardeşlerimiz yıllarca Ermenistan’ın işgalinde olan Karabağ’ı geçen yıl geri alarak büyük bir zafer elde etmişti. Bu büyük zaferin yıl dönümünde Türk’ün gücünü dünyaya bir kez daha gösterdi. Karabağ’ın Türk toprağı olması için canını hiçe sayan ve şehitlik mertebesine ulaşan Azeri kardeşlerimize Allah’tan rahmet, gazilere de şifa ve ömür diliyorum. Kardeş ülke Azerbaycan’ın Zafer Bayramını en içten dileklerimle kutlarım” dedi.