Kentdeha – Deha TV Radyo

ULU ÖNDERİMİZ TÖRENLE ANILDI

ULU ÖNDERİMİZ TÖRENLE ANILDI
11 views
10 Kasım 2021 - 7:56

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete irtihalinin 83’üncü yıldönümünde Denizli’de de törenlerle anıldı. Denizli’de ilk tören, Valilik önündeki Atatürk Anıtı önünde gerçekleştirildi.

Denizli’de Hayat 2 Dakikalığına Durdu

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ebediyete irtihalinin 83. yıldönümünde dünyanın dört bir tarafında olduğu gibi Denizli’de de törenlerle anıldı.

Törene, Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Bağımsız Denizli Milletvekili Teoman Sancar, 11. Komando Tugay ve Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Cengiz Güven, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Cumhuriyet Başsavcısı Burhan Bölükbaşı, Baro Başkanı Adnan Demirdöğer, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, partilerin il ve ilçe başkanları STK başkanları ile il müdürleri katıldı.

Tören Denizli Valisi Ali Fuat Atik, 11. Komando Tugay ve Garnizon Komutan Vekili Piyade Albay Cengiz Güven ve Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın Atatürk Anıtı’na çelenk sunmasıyla başladı.

Saat 09.05’i gösterdiğinde çalan sirenlerin eşliğinde, Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk için 2 dakikalık saygı duruşunda bulunuldu, İstiklal Marşı söylendi.

Denizli, Atasına olan sevgisini ve bağlılığını bir kez daha gösterdi.