Kentdeha – Deha TV Radyo

HAFTA SONU SİS VE PUS UYARISI

HAFTA SONU SİS VE PUS UYARISI
13 views
12 Kasım 2021 - 12:25

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 5 günlük hava tahmin raporunu yayımladı. Hava tahmin raporunda Denizli’de hafta sonu için oluşabilecek sis ve pus hadisesine karşı vatandaşların dikkatli olması uyarısında bulunuldu.

Denizli’de Hafta Sonu Sis ve Pus Olması Bekleniyor

Pastırma sıcaklarının etkisini yitirmesi ile birlikte Denizli’de hava sıcaklığı düşüşe geçti. Gün içerisinde Güneşli havanın görüldüğü Denizli’de akşam saatlerinden itibaren soğuk hava etkisini daha da hissettiriyor. Hava sıcaklığında yaşanan ani değişimler sonucunda Denizli’de hafta sonunda sis ve pus etkisi olacağı belirtildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünün 5 günlük hava tahmin raporuna göre, Denizli’de Cumartesi ve Pazar günlerinde parçalı bulutlu ve güneşli bir gökyüzü beklenirken en yüksek hava sıcaklığı Cumartesi günü 20, Pazar Günü 21 derece, en düşük hava sıcaklığı Cumartesi 6, Pazar günü ise 7 derece olarak ölçülecek. Ayrıca Denizli’de her iki günde yer yer pus ve sis etkili olması bekleniyor.

Yeni haftanın il gününden itibaren Denizli’de parçalı bulutlu bir havanın hâkim olması bekleniyor, Pazartesi Salı ve Çarşamba günlerinde en yüksek hava sıcaklığı 21, en düşük hava sıcaklığı 7 derece olarak beklenmekte. 5 gün içerisinde Şehir genelinde herhangi bir yağış olması beklenmiyor.

Yetkililer ise hafta sonunda özellikle yola çıkacak sürücülere sis ve pus nedeni ile görüş mesafesinin düşeceğini hatırlatarak dikkatli olmaları uyarısında bulundu.