Kentdeha – Deha TV Radyo

HAYATLARININ EN GÜZEL HABERİNİ YAPTILAR

HAYATLARININ EN GÜZEL HABERİNİ YAPTILAR
21 views
12 Kasım 2021 - 8:06

Denizli’de oğlu ile birlikte mantar toplarken dağda kaybolan Emine Aksoy’u 100 saat sonra sağ olarak bulan muhabirler Hüseyin Yılmaz ile Murat Demirbilek, hayatlarının en güzel haberini yaptı. Yaşlı kadının hayatını kaybettiğini zanneden ve hatta ölüm haberi anonsunu çeken gazeteciler, Aksoy’un bir anda doğrulmasıyla büyük sevinç yaşadı.

Yaşlı Kadının Yaşadığını Anlayınca Büyük Sevinç Yaşadı

Denizli’nin Acıpayam ilçesine bağlı Benlik Mahallesinde yaşayan 78 yaşındaki Emine Aksoy’dan, 7 Kasım Pazar günü oğlu Osman Aksoy ile birlikte mantar toplamak amacıyla evden ayrıldıktan sonra bir daha haber alınamadı. Kaybolduğu Ercek Dağı’nın 4,5 gün boyunca didik didik aranmasına rağmen bulunamayan ve artık ümitlerin tükendiği Emine Aksoy, arama kurtarma çalışmalarını haberleştirmek için bölgeye giden muhabirler Hüseyin Yılmaz ve Murat Demirbilek tarafından yerde hareketsiz bir şekilde yatarken bulundu.

Ölüm Anonsunu Çekiyorlardı

Yaşlı kadının hayatını kaybettiğini düşünerek ölüm haberinin anonsunu çekmeye başlayan gazeteciler, yaklaştıkları kadının bir anda doğrulmasıyla büyük bir şok yaşadı. Korku ve sevinci bir anda yaşayan gazeteciler, ot yiyerek yaşama tutunan yaşlı kadınına ilk müdahaleyi yaptı. Günler sonra birilerinin kendine ulaşmasından dolayı duygusal anlar yaşayan yaşlı kadın, çektiği acı ve yorgunluğuna rağmen güçlükle de olsa başından geçenleri anlatmaya gayret etti. Aksoy’a su ve yiyecek ikram eden gazeteciler, ekiplere de haber vererek düşme sonucu kolu kırılan ve yüzünde zedelenmeler oluşan yaşlı kadının hastaneye sevkini sağladı.

Dağda Kaybettiği Annesini Bulan Gazetecilere Sarılıp Ağladı

Umutların tükendiği anda annelerinden gelen müjdeli haberle dağa koşan Mehmet Ali ve Osman Aksoy, yaşadıkları mutluluk karşısında gözyaşlarına hâkim olamadı. Annesini birlikte çıktıkları dağda kaybeden Osman Aksoy, sevincini annesini bulan gazetecilere sarılarak yaşadı.