Kentdeha – Deha TV Radyo

AĞZIMIZIN TADI OLAN ŞEKERE YÜZDE 25 ZAM GELDİ

AĞZIMIZIN TADI OLAN ŞEKERE YÜZDE 25 ZAM GELDİ
32 views
16 Kasım 2021 - 11:12

Sofraların vazgeçilmezlerinden olan şekere büyük oranda zam yapıldı. Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş., şeker fiyatlarına yüzde 25’lik zam yaptı. Böylece 3.93 liradan satılan şekerin kilogram fiyatı 4.91 oldu. 50 kilogramlık çuval fiyatı da 212 TL’den 265 TL’ye çıktı.

Yeni Zam Oranıyla Kilogram Fiyatı 4.91 TL Oldu

Girdi maliyetlerinin her geçen gün arttığını ve üretimin durma noktasına geldiğini belirten şeker fabrikaları, fabrika çıkışı 3.93 lira olan şeker fiyatına yüzde 25 zam yaptı.

Edinilen bilgiye göre 3.93 liradan satılan şeker kilogram fiyatı 4.91 oldu. 50 kilogramlık çuval fiyatı da 212 TL’den 265 TL’ye çıktı.

2018 yılında yapılan özelleştirme ihaleleri ile 10 şeker fabrikası özelleştirilirken, geriye kalan 15 şeker fabrikası ile makine fabrikaları ise özelleştirme kapsamından çıkarılarak, Varlık Fonuna devredilmişti.

Varlık Fonu’na devredilen Türkşeker’in hangi bakanlığa bağlanacağı belli olmadığı için Yönetim Kurulu oluşturulamamıştı. Yönetim Kurulu oluşturulamadığı için de şeker fiyatlarına zam yapılamıyordu. Şekere zam yapılmadığı için de artan maliyetlerden dolayı fabrikalar şeker satışlarını durdurma noktasına getirmişti. Türkşeker’in geçtiğimiz günlerde Tarım ve Orman Bakanlığı’na bağlanmasıyla birlikte şirket Yönetim Kurulu oluşturularak, şeker fiyatları da yeniden belirlendi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin