Kentdeha – Deha TV Radyo

DOLARDA REKOR ÜSTÜNE REKOR GELİYOR!

DOLARDA REKOR ÜSTÜNE REKOR GELİYOR!
22 views
16 Kasım 2021 - 7:42

Dolarda bu sabah 10,21’lik yeni rekor geldi. Türk lirasındaki değer kaybı devam ediyor. 12 Kasım Cuma akşamı 10 sınırını aşan dolar bu sabah 10,21 seviyesi ile yeni tarihi zirvesini gördü. Euro da bu sabah 11,62 ile rekor tazeledi. Doların yükselişini Denizlili İş insanı Süleyman Kocasert ve Denizli Kuyumcular Odası Başkanı Yusuf Yıldırım Deha Haber’e değerlendirdi.

İş İnsanı Kocasert: Dolar Yeni Normalini Arıyor

Dolarda yaşanan son gelişmelere ilişkin Denizlili İhracatçı İş İnsanlarından Süleyman Kocasert, Deha Haber’e yaptığı açıklamasında, “Dolar ile ilgili öngörüde bulunmak şu süreçte bir hayli zor. Grafikler, Teknik veriler havada kalıyor öngörüde bulunmak açısından. Dolar şu dönemde yeni normalini arıyor” ifadelerini kullandı.

Kocasert, “Doların 10 lira seviyelerinde seyredeceğini düşünerek daha düşük seviyelerdeyken alıp kâr elde etmek isteyen bir kitle de söz konusu elbette ancak dolar yükselişini sürdürebilir de düşürebilir de. Doların yeni normali ne olur dersek, 8 liralara inmez, gerileme olabilir fakat bu düzeyde olmaz. Doların 11-12 liralara yükselebileceği de ifade ediliyor bunun belli bir çıtası yok. Diğer yandan Merkez Bankasının kararı bekleniyor. Kanaatimce Merkez Bankası politika faizini sabit tutacak. Önceki kararında 1 puan düşürseydi bu dönem için de bir puan indirebilirdi ancak şu durumda sabit tutacaktır. Şu anda oluşan hareketlilik de bir önceki kararın etkileri” ifadelerini kullandı.

Başkan Yıldırım: Merkez Bankası’nın Kararı Önemli

Denizli Kuyumcular Odası Başkanı Yusuf Yıldırım ise “Bütün piyasalar şuanda Merkez Bankası’nın Perşembe günü yapacağı toplantıya kilitlenmiş vaziyette, eğer beklendiği gibi Kasım ayında 50 baz puan Aralık ayında da 50 baz puan indirim yaparsa, piyasalar zaten bu fiyatları satın almış olduğu için fiyatlarda çok büyük bir değişiklik olacağını düşünmemekteyim. Fakat, sürpriz yapıp 100 baz puan indirim yaparsa altının 620-625 seviyelerine, Doların da 10.30 seviyelerine çok rahat aşacağını tahmin ediyorum. Yılsonu itibari ile de dolar 10,30-10,50 arası, Altın da 600-610 TL aralığında yılı kapatacaktır. Merkez Bankası’nın burada takınacağı tavır her zamankinden önemli hale gelecektir.” değerlendirmesinde bulundu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin