Kentdeha – Deha TV Radyo

YAZIYOR YAZIYOR – BEKİR KARADABAN (18 KASIM 2021)

YAZIYOR YAZIYOR – BEKİR KARADABAN (18 KASIM 2021)
11 views
18 Kasım 2021 - 12:18

Denizli’de Ekmek Zammı

Denizli’de fırıncı esnafının artan maliyetler nedeniyle zam talebinde bulunmasının ardından 230 gram ekmek 2,5 liradan satılmaya başlandı. Zammın onaylanıp onaylanmadığı konusunda yaşanan karışıklığa Karadaban, Deha ekranlarında konuk olduğu Yazıyor Yazıyor programında açıklama getirdi.

Denizli Fırıncılar Odası Başkanı Karadaban, Açıklama Yaptı

Denizli 2 gündür ekmeğe zam tartışmaları gündemde. Fırıncı esnafının maliyet giderlerinin artması nedeniyle zam taleplerini değerlendiren Denizli Fırıncılar Odası, komisyona sunulan 230 gram ekmeğin 2,5 TL teklifi Denizli’de uygulanmaya başladı.

2 gündür yaşanan ekmek zammının uygulanıp uygulanmayacağı karışıklığına Denizli Fırıncılar Odası Başkanı Bekir Karadaban, televizyonumuzda yayınlanan Yazıyor Yazıyor programına konuk olarak açıklık getirdi.

Birsen Bozkurt: Zam kargaşası iki gündür Denizli’nin gündeminde yer alıyor. Bugünde zamlı fiyat uygulanmaya başladı, zam ile ilgili son durum nedir?

Bekir Karadaban: Ekmeğe gerçekleşen zam hayırlı olsun. 7. aydan bugüne kadar tüm giderlerimiz artmasına rağmen fırıncı esnafımızın nefes alabilmesi, ayakta durabilmesi için ve tüketici olan halkımızı da göz önüne alarak maliyet hesaplarımızı yaparken en ince ayrıntıları düşünerek hesap ettik.

Birsen Bozkurt: Oluşan zam talebi nasıl gelişti?

Bekir Karadaban: Denizli’de 17 Temmuz 2021 tarihinde 200 gram ekmek 1,75 TL’den satılmaya başladı. Tarifeden bugüne kadar 4 aylık zaman zarfı içerisinde un fiyatlarının 135 liradan 285 liraya çıktığını baz aldığımızda undaki artışın yüzde 100’ün üzerinde olduğu gerçeği ortaya çıkmaktadır. Un fiyatlarındaki artış devam ederse yeni bir zam daha kaçınılmaz olacaktır.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin