Kentdeha – Deha TV Radyo

BENZİN VE MOTORİNE ZAM GELİYOR

BENZİN VE MOTORİNE ZAM GELİYOR
18 views
19 Kasım 2021 - 8:14

Denizli’de benzin ve motorine dev zam geliyor. Buna göre benzine 52, motorine ise 50 kuruş zam gelecek. Zamlı tarife 20 Ekim Cumartesi günü itibariyle pompaya yansıyacak.

Benzine 52, Motorine 50 Kuruş Zam Yapılacak

Merkez Bankasının politika faizini açıklamasının sonrasında Dolardaki yaşanan yükseliş ile birlikte akaryakıt fiyatlarında baskı oluştururken sektör yeni zam bekliyor. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’ndan yapılan açıklamaya göre, bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzinde 52 kuruş, motorinde ise 50 kuruş fiyat artışı olacak. Söz konusu zam bu gece yarısından itibaren geçerli olacak.

Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası’ndan yapılan açıklamada; “Dolar kurundaki yükselişe bağlı olarak 20 Kasım Cumartesi gününden geçerli olmak üzere benzin grubunda 52, motorine grubunda 50 kuruş fiyat artışı beklenmektedir. Ancak artışın ne zaman ve ne kadar olacağı ile ilgili karar üst makamlarca verilmektedir” denildi.

Akaryakıt Fiyatlarının Hesaplanması

Akaryakıt fiyatları, Türkiye’nin de dahil olduğu Akdeniz piyasasındaki işlenmiş ürün fiyatlarının ortalaması ile dolar kurundaki değişiklikler baz alınarak rafineriler tarafından hesaplanıyor. Bu hesaplanma sonucunda dağıtım firmalarınca uygulanan fiyatlar, rekabet ve serbesti nedeniyle şirketler ve kentlere göre küçük değişiklikler gösterebiliyor.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin