Kentdeha – Deha TV Radyo

COVID DENİZLİ’DE CAN ALMAYA DEVAM EDİYOR

COVID DENİZLİ’DE CAN ALMAYA DEVAM EDİYOR
4 views
19 Kasım 2021 - 11:20

Koronavirüs ile ilgili süreç normale dönüldü denildiği noktada tekrar can almaya başladı. Denizli’de dün Çal ilçesinde yaşayan 49 yaşındaki İbrahim Örsel tedavi gördüğü hastanede koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetmişti. Bugün ise üzücü haber Acıpayam İlçesinden geldi. Acıpayam’da yaşayan Süleyman Özdemir, yapılan tüm müdahalelere rağmen koronavirüs nedeni ile yaşamını yitirdi.

Acıpayam’da Koronavirüs Nedeni İle Bir Kişi Yaşamını Yitirdi

Son dönemde yetkililer tarafından uyarılar ve çağrılar yapılırken Koronavirüs Denizli’de yine can aldı. Dün Denizli’nin Çal ilçesinde esnaf 49 yaşındaki İbrahim Örsel rahatsızlanması sonucu kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen koronavirüs nedeni ile yaşamını yitirdi.

Denizli’nin Acıpayam ilçesinde de üzücü haber geldi. Acıpayam İlçesi Yumrutaş Mahallesi’nde ikamet eden Süleyman Özdemir 10 gün önce rahatsızlanması sonucu hastaneye başvurdu. Yapılan Covid-19 test sonucu pozitif çıkınca Acıpayam Devlet Hastanesi’nde tedavi altına alınan ve Hastanede 4 günlük tedavinin ardından durumu ağırlaşan Özdemir’in tedavisi Denizli Devlet Hastanesi’nde devam etti. Durumu daha da ağırlaşan Özdemir yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Özdemir’in hayatını kaybetmesi, ailesi, yakınları ve sevenlerini yasa boğdu. Vefat eden Özdemir’in cenazesi Mahalle Camisinde kılınan namazın ardından Yumrutaş Mezarlığı’ndan toprağa verildi.

Bakan Koca’dan Aşı İçin Birlik Çağrısı

Uzmanlar aşı çağrılarını devamlı tekrarlarken Sağlık Bakanı Fahrettin Koca da Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlarla vatandaşların aşı olması yönünde çağrılarını yineliyor. Bakan Koca yaptığı paylaşımda; “Aşı için birlik çağrısı halkımızdan salgınla mücadelenin şartlarına uymasını, ertelenen, zamanı gelen dozları hemen yaptırmasını istiyoruz. Sağlık camiamızdan aşı kararsızlarını aydınlatmak için destek, tüm medyadan aşı için kamu iletişimi hizmetinde daha fazla ısrar bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.