Kentdeha – Deha TV Radyo

AKŞENER’İN MİTİNGİNİN TARTIŞMALARI DEVAM EDİYOR

AKŞENER’İN MİTİNGİNİN TARTIŞMALARI DEVAM EDİYOR
12 views
22 Kasım 2021 - 11:28

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, uzun süre sonra ziyaret ettiği Denizli’de miting düzenlendi. Denizli 29 Ekim Bulvarı’nda düzenlenen miting ile ilgili tartışmalar devam ediyor. Konuya ilişkin eleştirilerde bulunan AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, Meral Akşener’in Denizli mitingini “Taşıma su ile değirmen dönmez” sözleriyle eleştirdi. Güngör’ün bu açıklamasına İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk’ten yanıt gecikmedi. Öztürk, “Bu kadar insanı toplasın görelim” dedi.

AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör: “Taşıma Su İle Değirmen Dönmez”

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in mitinginin ardından mitingde gözlenen katılım gündemdeki yerini koruyor. AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör, Meral Akşener’in Denizli mitingini “Taşıma su ile değirmen dönmez” sözleriyle eleştirdi. AK Parti İl Başkanı Yücel Güngör miting alanındaki otobüsleri paylaşarak; Denizli’miz sanayi ve tarım şehri olmanın yanında bir turizm şehridir. Çevre illerden Denizli’mize gelen 5 benzemez yerli turistlerin ziyaretleri gerçekleşti” yorumunda bulunarak, “Biz Denizli’mize güveniyoruz. Denizli size sandıkta dökme suyla değirmenin dönmeyeceğini gösterecektir” dedi.

Milletvekili Öztürk: Vatandaşlar Miting Alanına Gönüllü Bir Şekilde Geldi

Tartışma gündemde sıcaklığını korurken, İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, miting değerlendirmesi ve eleştiriler hakkında açıklamalarda bulundu. İYİ Parti Denizli Milletvekili Yasin Öztürk, mitingi 4 gün içinde organize ettiklerini belirterek; “Miting organizasyonları kolay değildir. 15-20 gün önceden programın belli olması gerekir. Biz 4 gün içinde hem teşkilatlarımızla hem vatandaşlarımızla böyle güzel bir mitingi gerçekleştirdik. Bu mitingin olumlu ve olumsuz yönleri mutlaka vardı. Olumsuz anlamda baktığımızda şuan ortamda seçim takvimi yok. Seçim dönmelerinde bile zor toplanabilecek bir kalabalık oldu. Denizli tarihinin en kalabalık mitinglerinden biri gerçekleşti. Biz buradan şunu çıkarıyoruz; vatandaş seçim istiyor, bunu isteyen vatandaşlar miting alanına gönüllü bir şekilde geldi” dedi.

Mitinge başka illerden insan taşındığı iddialarına yanıt veren Milletvekili Öztürk; “O kalabalığı oraya toplamak her baba yiğidin harcı değildir. Kalabalıktaki coşkunun ana sebebi değişim arzusudur. İktidar partisinin il başkanı bunu anlayamamış. Umarım o da miting yapar bunu görür. Daha miting yapmamış il başkanından bahsediyoruz” diye cevap verdi.