Kentdeha – Deha TV Radyo

BAŞKAN ZOLAN: KADINA ŞİDDET BİR İNSANLIK SUÇUDUR

BAŞKAN ZOLAN: KADINA ŞİDDET BİR İNSANLIK SUÇUDUR
5 views
25 Kasım 2021 - 11:02

25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü dolayısıyla bir mesaj yayımlayan Başkan Osman Zolan, kadına karşı şiddetin bir insanlık suçu olduğunu vurguladı.

Mesajında Kadınlara yönelik her türlü şiddeti kınayan Başkan Osman Zolan, “Denizli’mizde tüm kamu kurum ve kuruluşlarımız ve vatandaşlarımızla tek yürek kadına karşı şiddete “hayır” diyor, şiddetin her türlüsüne karşı sıfır tolerans uygulayacağımızı belirtmek istiyorum. Ayrıca kadınlarımıza karşı şiddetin sonlanması, şiddet mağduru kadınlarımızın korunması ve desteklenmesinin yanı sıra onların karar alma süreçlerine katılmaları, sosyo-ekonomik hayatın içinde etkin ve üretken bireyler olarak daha fazla yer almaları için de çalışmalarımıza devam ediyoruz” ifadelerini kullandı.

Kadına yönelik şiddetin bir insanlık suçu olduğunu belirten Başkan Zolan, “Varlıkları, emekleri, sevgi dolu kalpleri ve fedakârlıklarıyla hayatımızı yaşanabilir hale getiren tüm kadınlarımızın 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nü kutlar, bu özel günün şiddetin her türlüsünün karşısında olan bir toplum bilinci oluşmasına vesile olmasını diliyorum” dedi.