Kentdeha – Deha TV Radyo

UYUŞTURUCUYA GEÇİT VERİLMİYOR

UYUŞTURUCUYA GEÇİT VERİLMİYOR
5 views
20 Aralık 2021 - 20:02

Denizli’de yapılan uyuşturucu operasyonunda 20 şüpheli tutuklanırken, 1 kilogram metamfetamin maddesi ve çok sayıda malzeme ele geçirildi. Diğer yandan kentte uyuşturucu tacirlerine yönelik olarak gerçekleştirilen 2 farklı operasyonda ise yüklü miktarda uyuşturucuyla yakalanan 8 şüpheliden 7’si tutuklandı.

Yüklü Miktarda Uyuşturucu Madde Ele Geçirildi

Denizli İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, uyuşturucu ticareti yapan ve kullanan şüphelilerin yerini tespit ederek operasyon gerçekleştirdi. Yapılan operasyon sonucunda 20 şüpheli ekipler tarafından yakalandı. Operasyonda 1 kilogram metamfetamin maddesi, 67 gram eroin maddesi, 14,6 gram esrar maddesi, 158 adet ecstasy hap, 21 adet sentetik ecza hap ele geçirildi. “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak” suçundan adli makamlara sevk edilen toplam 20 şüpheli ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Öte yandan kent genelinde “Uyuşturucu Madde Suçlarıyla Mücadeleye” yönelik gerçekleştirilen çalışmalarda, uyuşturucu madde ticareti yaptıkları değerlendirilen şahıs ve organizasyonların yakalanmasına yönelik 6 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenlendi. Operasyonlarda uyuşturucu ticareti yaptığı tespit edilen 7 şüpheli yakalandı. Şüphelilerin ikametlerinde yapılan aramalarda, satışa hazır vaziyette çok sayıda paketlenmiş uyuşturucu madde ele geçirildi. “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak” suçundan adli makamlara sevk edilen şüphelilerden 6’sı tutuklandı.

Yapılan 2. operasyonda ise Denizli’ye uyuşturucu madde getirileceği ve satılacağı yönünde alınan istihbari bilgileri değerlendiren güvenlik güçleri, uyuşturucu madde sevki yaptığı tespit edilen yabancı uyruklu kadını otogarda suçüstü yakaladı. 1 kilogram metamfetamin maddesi ile birlikte gözaltına alınan kadın, tutuklanarak cezaevine gönderildi.