Kentdeha – Deha TV Radyo

AKARYAKIT ZAMMI DURDURULDU

AKARYAKIT ZAMMI DURDURULDU
8 views
21 Aralık 2021 - 8:12

Döviz kurundaki artışlar sebebiyle gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine 62, motorine 55, otogaza ise 57 kuruş zam geleceği açıklanmıştı. Ancak Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarından sonra döviz kurlarında büyük düşüş yaşandı. Bu gelişmenin ardından EPDK’dan yapılan açıklamada, akaryakıt fiyatlarına yapılacak zamların durdurulduğu belirtildi.

EPDK: Dövizde Yaşanan Düşüşle Planlanan Fiyat Artışı Durduruldu

Dolar kurunun yüksek seyretmesi sebebiyle bu gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzine 62, motorine 55, otogaza ise 57 kuruş zam gelmişti. Gece yarısına dakikalar kala Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu’ndan vatandaşları sevindiren bir açıklama geldi. EPDK, dövizde yaşanan düşüşle birlikte planlanan fiyat artışlarının durdurulduğunu bildirdi.

Düşüş, Pompa Fiyatlarına En Kısa Sürede Yansıyacak

EPDK’dan yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanımızın açıkladığı ekonomik tedbirlerin ardından dövizde yaşanan düşüş sebebiyle akaryakıt fiyatlarına yapılacak artışlar, sektörümüzün desteği ile durdurulmuştur. Bilindiği üzere akaryakıt fiyatlarında en belirleyici unsur petrol fiyatları ve döviz hareketleridir. Dövizde yaşanan düşüş en kısa süre içerisinde pompa fiyatlarına da yansıyacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın açıkladığı ekonomik tedbirlere destek veren tüm sektör temsilcilerimize kurum olarak teşekkür ederiz” ifadelerine yer verildi.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin