Kentdeha – Deha TV Radyo

GECE SAATLERİNDE SICAKLIK SIFIRIN ALTINA DÜŞECEK

GECE SAATLERİNDE SICAKLIK SIFIRIN ALTINA DÜŞECEK
4 views
22 Aralık 2021 - 8:22

Meteoroloji Denizli için hava tahmin raporunu yayınladı. Denizli’de eksi dereceler ölçülürken sıcaklıklar hafta sonuna kadar birkaç derecelik artışlarla yükselişte olacak.

Denizli Buz Kesiyor

Denizli’de sabah saatlerinde dondurucu soğuk etkili oldu. Günün ilk saatlerinde termometreler -1 dereceyi ölçtü. Yüksek kesimlerde bulunan bazı ilçelerinde ise hava sıcaklığı -7 derecelere kadar düştü. Hava sıcaklığı gece saatlerinden itibaren yeniden 0 derecenin altına gerileyecek.

Yağış Yok, Sıcaklık Hafta Sonuna Kadar Yükselişte

Meteorolojinin 5 günlük hava tahmin raporlarından elde edilen verilere göre, Denizli’de önümüzdeki 5 gün süresince herhangi bir yağış tahmini yapılmazken, sıcaklıklar hafta sonuna kadar 10 derecenin üzerine çıkacak. Perşembe günü için yapılan tahminlere göre termometrelerin sabah saatlerinde 0 dereceleri göreceğini bildiren meteoroloji, gün içerisinde ise en yüksek 7 derecelik bir sıcaklığın etkili olacağını belirtti. Cuma günü sabah -1 derecelere kadar düşen sıcaklık, gün içerisinde parçalı bulutlu ve güneşli bir gökyüzüyle birlikte en yüksek 11 derece olarak ölçülecek. Cumartesi günü sıcaklık gün içerisinde 12 dereceye kadar tırmanırken, çok bulutlu ve az bulutlu bir hafta sonu başlangıcı olacak. Pazar günü ise termometreler gün içerisinde en yüksek 12 dereceyi ölçerken, çok bulutlu ve parçalı bulutlu gökyüzü şehre hâkim olacak.