Kentdeha – Deha TV Radyo

ÇAMELİ’DE HAVA SICAKLIĞI -6’YI GÖRDÜ

ÇAMELİ’DE HAVA SICAKLIĞI -6’YI GÖRDÜ
10 views
23 Aralık 2021 - 9:10

Denizli’nin Çameli ilçesinde yağışların ardından hava -6 dereceyi gördü. İlerleyen saatlerde rakamın merkezde -14, yüksek kesimlerde ise -25 derecelere gelmesi bekleniyor.

Yetkililerden Sayaçlara Önlem Uyarısı

Sabah erken saatlerde ve gece saatlerinde oluşabilecek buzlanma olayına karşı vatandaşları uyaran yetkililerin ardından Çameli ilçesi -6’yı görmüş durumda. Havaların soğuması ile birlikte Çameli’de akşam saatlerinde sokaklar bomboş kalmaya başladı. Çameli Tarım İlçe Müdürlüğü ise önümüzdeki birkaç gün daha gece ve sabah saatlerinde etkisini gösterecek olan soğuk hava nedeniyle zirai don tehlikesi olduğunu belirtti. Çiftçilerin bu konuda gerekli önlemleri almaları istendi.

Sayaçların; kalın yün kumaş, boru kılıfı, izocam gibi parçalarla sıkıca sarılarak muhafaza altına alınması konusunda uyarıda bulunan yetkililer, ayrıca varsa muhafaza sandıklarını da talaşla doldurmaları gerektiğini belirtti. Sayaç donmaları ve sayaç bağlantıları ile vanalardan su sızmalarına karşı dikkatli olması hususunda vatandaşlara uyarılarda bulunuldu.