Kentdeha – Deha TV Radyo

DENİZLİ ÇAMELİ’DE KORONA ÖLÜMLERİ ARTIYOR

DENİZLİ ÇAMELİ’DE KORONA ÖLÜMLERİ ARTIYOR
22 views
31 Aralık 2021 - 11:18

Denizli’nin Çameli ilçesinde son dönemde koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı artıyor. İlçede son 1 haftada koronavirüs nedeniyle 4 kişi hayatını kaybetti. İlçede koronavirüsün son kurbanı ise Kepir Mahallesi’nde yaşayan Ali Sönmez oldu.

Uzun Süredir Tedavi Gören Ali Sönmez Koronavirüse Yenildi

Günlük vaka sayısının 40 bin sınırına dayandığı koronavirüsle mücadelede Denizli’de ise haftalık vaka sayısı son 2 haftada yüzde 10 azaldı. Haftalık vaka sayısının 100 binde 220 seviyelerinde olduğu Denizli’de Çameli ilçesi en kritik dönemlerinden birisini geçiriyor. Önceki pandemi dönemlerinde daha sakin bir süreç geçiren ilçe son dönemde artan vaka sayısı ile dikkat çekiyor.

Risk, Yoğunluk Haritasına Da Yansıdı

Çameli’deki vaka yoğunluğu Sağlık Bakanlığı’nın Hayat Eve Sığar uygulamasında koronavirüs yoğunluk haritasına da yansıdı. İlçe merkezi yüksek ve orta düzeyde risk anlamına gelen kırmızı ve mavi renkle boyandı. İlçe merkezinin yanı sıra ilçeye bağlı mahallelerde de risk alanları yer alıyor. İlçede vaka sayısının hızla arttığı dikkatlerden kaçmıyor.

Ölüm Sayısı Da Dikkat Çekiyor

İlçede son dönemde koronavirüsten kaynaklı ölüm sayısı da artıyor. Koronavirüs nedeniyle 1 haftada farklı mahallelerden 4 kişi hayatını kaybetti. İlçede koronavirüsün son kurbanı ise Kepir Mahallesi’nde yaşayan Ali Sönmez oldu. Uzun süredir hastanede tedavi gören Sönmez, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti. Sönmez, Kepir Mezarlığında toprağa verildi.

Yetkililerden Uyarı!

Vaka sayısının arttığı ilçede, yetkililer vatandaşlara uyarılarda bulundu. Çameli Kaymakamı Kerem Yenigün, artan vaka sayısından dolayı vatandaşların toplu organizasyonları ara vermesini istemişti.