Kentdeha – Deha TV Radyo

GÜPEGÜNDÜZ AKIL ALMAZ HIRSIZLIK

GÜPEGÜNDÜZ AKIL ALMAZ HIRSIZLIK
2 views
31 Aralık 2021 - 10:48

Denizli’de bir apartmanın zemin katındaki iki daireye giren kadın hırsızlar, bu kadarına da pes dedirtti. Şüphelilerden biri başındaki eşarpla kamerayı kapatırken, diğeri ise arkada delil bırakmamak için parmak izlerini sildi. Yaklaşık değeri 50 bin TL olan ziynet eşyalarını çalıp götüren hızsızlar, güvenlik kameralarına yakalandı.

Parmak İzlerini Silip 50 Bin Liralık Ziynet Çaldılar

Olay, Denizli’nin Pamukkale ilçesi Mehmetçik Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre, kapısı aralıklı olduğu tahmin edilen 4 katlı bir apartmanı gözlerine kestiren iki hırsız kadın, etrafı gözetledikten sonra içeri girdi. Bir süre yukarı katlara çıkarak keşif gerçekleştiren hırsızlar, ardından zemin kata inip Anıl Eren’in dairesini gözüne kestirdi. Burada bulunan kamerayı yukarı kaldırarak açısını kapatmaya çalışan hırsız, başarılı olamayınca arkadaşından yardım istedi. Yüzünü gizlemeye çalışan diğer hırsız ise başındaki eşarpla kamerayı kapattı. O esnada daire kapısını “Dil kaydırma yöntemi” ismi verilen kart ile açan hırsızlar, içeri girip çıktıktan sonra parmak izlerini silmeye başladı. Buradan eli boş dönen hırsızlar, aynı kattaki Talip Kaymak’ın evine girdi. Evin içinde yarım saat boyunca vakit geçiren hırsızlar, yatak odasının çekmecesinde buldukları yaklaşık değeri 50 bin TL olan ziynet eşyası ile beraber kayıplara karıştı.

Aradan geçen süre zarfında eve giden Talip Kaymak, yatak odasının dağınıklığını fark ederek eve hırsız girdiğini anladı. Kaymak’ın ihbarı üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Kaymak’ın yanına gelen polis ekipleri, kameraları izledikten sonra 2 kadının hırsızlık yaptığını tespit etti. Anıl Eren’inde dairesine girdiğini gören Kaymak, komşusuna da haber verdi. Olay Yeri İnceleme ekipleri parmak izi için çalışma yaparken, ekipler çevredeki kameraları izleyerek şüphelilerin peşine düştü.