Kentdeha – Deha TV Radyo

TURİZM İL MÜDÜRÜ AKYOL 2021’İ DEĞERLENDİRDİ

TURİZM İL MÜDÜRÜ AKYOL 2021’İ DEĞERLENDİRDİ
1 views
31 Aralık 2021 - 10:56

Denizli Kültür ve Turizm İl Müdürü Turhan Veli Akyol, pandemi öncesi 2,5 milyon ziyaretçi ağırlayan Pamukkale’nin 2021 yılında 1,2 milyon turist sayısını yakaladığını belirtti.

2021 Yılı Denizli Turizminde Toplanma Yılı Oldu

2021 yılının değerlendirmesini yapan İl Müdürü Veli Akyol, “2020 yılı, Covid-19 salgını nedeniyle tüm dünya için hem maddi hem de manevi anlamda son derece sancılı ve yıpratıcı geçmişti. Tüm sektörlerde olduğu gibi turizm sektörü de salgından olumsuz şekilde etkilenmiş olup Denizli özelinde ve ülkemiz genelindeki tüm rakamsal verilerde de bu etkileri görmüştük. 2021 yılına geldiğimizde aşılanma ve alınan tedbirler sayesinde salgının etkileri biraz olsun hafiflemiş olsa da sektörel anlamda toparlanmak ne yazık ki uzun sürmektedir. Buna rağmen 2021, genel anlamda Denizli kültür ve turizmi için hızlı bir toparlanma yılı olmuştur diyebiliriz” dedi.

2021 yılı faaliyetleri hakkında da bilgiler aktaran Akyol, şu bilgileri paylaştı: “İl Kültür ve Turizm Müdürlüğümüz olarak pandemi sürecinde Kamu Kurumlarımız, Belediyelerimiz ve STK’larımız dâhil bireysel ve kurumsal tüm paydaşlarımızla işbirliklerimizi güçlendirerek çalışmalarımıza yeni bir boyut kazandırmış bulunmaktayız. Pamukkale Üniversitemiz ile yaptığımız ortak proje kapsamında sene boyunca ayak basmadık ilçe bırakmadan tüm ilçelerimizin kültürel ve turistik öğelerinin özellikle de dijital platformlarda daha fazla ön plana çıkarılabilmesi ve bunun sürdürülebilir bir plan halinde yapılabilmesi için kayda değer çalışmalar yürüttük. Son olarak yine Bakanlığımızın başlattığı İl Tanıtım ve Geliştirme Programı kapsamında da üzerimize düşen hazırlıkları yaptık; artık şehrimizi tüm paydaşlarımızla beraber, çağın gereksinimlerine uygun olarak ve kolektif bir akıl yürütme ile tanıtacağız. Tüm bunları düşündüğümüzde 2022 yılının Denizli’miz için, şehrimizin tarih, sanat, kültür ve turizmi için çok daha verimli, çok daha parlak ve çok daha hareketli bir yıl olacağını; özellikle de dijitalde yaptığımız ve yapmaya devam edeceğimiz çalışmalarla “Denizli” ismini artık internet platformlarında, sosyal medyada ve tüm dünyada çok daha sık duyacağınızı belirtmek isterim. Bu vesileyle tüm vatandaşlarımızın yeni yılını kutlar; 2022’nin Denizli’mize, ülkemize ve tüm dünyaya sağlık, barış, huzur ve esenlik getirmesini temenni ederim” diye konuştu.