Kentdeha – Deha TV Radyo

GENÇ HEMŞİRENİN ÖLÜMÜ İNTİHAR ÇIKTI

GENÇ HEMŞİRENİN ÖLÜMÜ İNTİHAR ÇIKTI
103 views
06 Ocak 2022 - 8:02

Denizli’de ataması yapıldıktan sonra ortadan kaybolan ve 6 gün sonra dere yatağında boğazı ile bileği kesilmiş halde bulunan genç hemşirenin ölümünde şüpheli bir duruma rastlanılamadı. Vücudundaki kesikleri hayati tehlike arz etmeyecek şekilde olduğu ve aşırı kan kaybı nedeniyle hayatını kaybettiği belirlenen sağlıkçının çantasından ise “Ölümümden kimse sorumlu değildir” yazılı not çıktı.

Çantasından Çıkan Not Olayı Aydınlattı

Pamukkale ilçesi Karşıyaka Mahallesinde yaşayan 23 yaşındaki Batuhan Yiğit, 6 gün önce ailesine “Arkadaşlarıma gidiyorum” diyerek evden ayrıldı. Pamukkale Üniversitesi Hemşirelik Bölümü’nden mezun olan ve kısa süre önce İstanbul’a ataması yapılan Batuhan Yiğit’e ulaşamayan ailesi, kayıp başvurusunda bulundu. 6 gün boyunca arama çalışmalarını sürdüren aile, Motosikletli Polis Timleri ile beraber kayıp oğullarını Pamukkale ilçesi Aktepe Mahallesi’nde bulunan 100. Yıl Atatürk Ormanının içerisinden geçen dere yatağında boğazı kesilmiş halde ölü buldu. Acı haber üzerine çok sayıda ekibin sevk edildiği olay yerinde sinir krizi geçiren aile üyeleri, ayakta durmakta güçlük çekti.

Boğazı Kesilmiş Halde Bulunan Hemşirenin Ölümünde Şüpheli Duruma Rastlanılmadı

Genç hemşire Batuhan Yiğit’in şüpheli ölümünün intihar mı yoksa cinayet mi olduğunun anlaşılması için Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri, kapsamlı bir çalışma gerçekleştirdi. Yapılan araştırmada Batuhan Yiğit’in çantasından “Ölümümden hiç kimse sorumlu değildir” yazılı not çıktı. Olay yerinde yapılan incelemenin ardından yapılan otopsi de, Batuhan Yiğit’in ölümünde şüpheli bir duruma rastlanılamadığı ve genç sağlıkçının intihar ettiğinin kesinleştiği bildirildi.

Batuhan Yiğit’in boğazı ile bileğini kestiği, ancak bu kesiklerin hayati tehlike arz etmeyecek şekilde olduğu, 23 yaşındaki hemşirenin uzun süre boyunca aşırı kan kaybetmiş olması sonucu hayatını kaybettiği raporda yer aldı. Cenazesi bugün toprağa verilecek olan Batuhan Yiğit’in ölümüyle ilgili soruşturma devam ediyor.