Kentdeha – Deha TV Radyo

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ

10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜ
6 views
10 Ocak 2022 - 7:40

Denizli protokol üyeleri 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle birer kutlama mesajı yayınladı. Yayınlanan mesajların birçoğunda basının kamuoyundaki rolü, tarafsızlığı ve zor şartlar altında yapılan bir meslek oluşu üzerinde duruldu.

Denizli Protokolü Gazetecilerin Gününü Kutladı

Denizli Valisi Ali Fuat Atik, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Denizli İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, AK Parti Denizli İl Başkanı Yücel Güngör, CHP Denizli İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, MHP Pamukkale İlçe Başkanı Mehmet Ali Yılmaz, Denizli Ticaret Odası Başkanı Uğur Erdoğan, DENİB Başkanı Hüseyin Memişoğlu, Denizli Ticaret Borsası Başkanı İbrahim Tefenlili yayımladıkları mesajlarda gazetecilerin gününü kutladı.

Mesajlarda,  “Hakkaniyet sahibi ve ahlaki sorumluluk ilkesiyle çalışan gazeteciler, kamuoyunun haber alma hakkı ve doğru bilgilendirilmesi hususunda milletimizin müşterek sesi olarak millî birliğin sağlanması, hak ve özgürlüklerin korunması gibi önemli bir görevi ifa etmektedirler. Demokrasimizin gelişmesi ve toplum bilincinin oluşturulmasında değerli katkıları göz ardı edilemeyecek derecede olan, önemli bir kamu görevini yerine getirirken zaman mefhumu gözetmeden, her koşulda büyük bir fedakârlık ve özveri ile vatandaşlarımızın doğru ve eksiksiz habere ulaşması için çalışan gazetecilerimizin çabaları her türlü takdirin üzerindedir” denilerek 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü kutlandı.