Kentdeha – Deha TV Radyo

16 YIL HAPİS CEZASIYLA ARANIYORDU

16 YIL HAPİS CEZASIYLA ARANIYORDU
74 views
11 Ocak 2022 - 7:52

Denizli’de uyuşturucu ticaretinden kesinleşmiş 16 yıl hapis cezasıyla aranan kadın, saklanmak için erkek arkadaşının evini tercih edince kendi sonunu hazırladı.

Saklanmak İçin Yanlış Adresi Seçti

Edinilen bilgiye göre; Denizli İl Jandarma Komutanlığı sorumluluk alanında aranan şahısların yakalanmasına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında, “Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti Yapma” suçundan hakkında 16 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan 42 yaşındaki Nuray E.’nin Honaz ilçesine geldiği bilgisini alan jandarma ekipleri harekete geçti. Jandarmanın dedektifleri olan Jandarma Suç Araştırma Timi ve Honaz İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerince müşterek düzenlenen başarılı operasyon sonucunda, uzun süredir takip edilen Nuray E., saklanmak için tercih ettiği erkek arkadaşının Kocabaş Mahallesi’ndeki evinde kıskıvrak yakalandı.

Hakkında “Uyuşturucu Madde İmal ve Ticareti” suçundan 16 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunan Nuray E.’nin 2015 yılında Kocabaş Mahallesinde uyuşturucu madde satarken yakalandığı öğrenildi. “Uyuşturucu veya Uyarıcı Madde Ticareti Yapma ve Sağlama” suçlarından 5 ayrı kaydı tespit edilen Nuray E., sevk edildiği adli makamlarca tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Denizli’de uyuşturucu madde imal ve ticaretinin önlenmesine yönelik başarılı operasyonlarıyla suçluların korkulu rüyası olan JASAT, son 3 yılda Denizli’de saklanmayı tercih eden 148 yıl, 65 yıl, 35 yıl ve 25 yıl gibi cezalarla aranan şüphelileri de yakalamıştı. Yakalana tacirlerin arasında yer alan, hakkında kesinleşmiş 65 yıl hapis cezası bulunan ayrıca “Cinsel taciz”, “Uyuşturucu Ticareti” ve “Yaralama” gibi 7 suçtan aranan Erkan G., saklandığı ormanlık alanda başında eşarp, üzerinde etekle gözaltına alınmıştı.