Kentdeha – Deha TV Radyo

DENİZLİ KAYAK MERKEZİ AÇILIYOR

DENİZLİ KAYAK MERKEZİ AÇILIYOR
4 views
13 Ocak 2022 - 9:28

Denizli’de kar yağışı ile birlikte kar kalınlığının 40 santimi geçtiği Denizli Kayak Merkezi, açılıyor. Tesis, 14 Ocak Cuma günü 09.30 itibariyle tüm kayak severler için açık olacak. Tesisin akşam kapanma saati ise 18 olarak belirlendi. Tesisin, her gün aynı saatler arasında hizmet vermesi bekleniyor.

Kayak Severler İçin Hizmete Başlıyor

Ege Bölgesi’nin en büyük kayak merkezi olma özelliği taşıyan Denizli Kayak Merkezi, 14 Ocak itibariyle sezonu açıyor. Aralık ayında yağan karla sezonun erken açılması beklenirken, kar kalınlığının 30 santimi geçmemesi üzerine merkez sadece turistik gezilere açılabilmişti.

Hafta başından itibaren etkili olan kar yağışı merkezin kurulu bulunduğu Bozdağ’ı beyaz örtüyle kapladı. Merkezde kar kalınlığı kayak yapmak için gereken kalınlığı aşarak 40 santimi geçti. Kar yağışının devam ettiği merkezde, kar kalınlığının 40 santimi geçmesiyle kayak sezonu açılıyor.

Denizli Kayak Merkezi’nin sosyal medya hesabından yapılan açıklamada merkez 14 Ocak Cuma günü itibariyle açılacak. Sabah 09.30 itibariyle açılacak olan tesisin akşam kapanma saati ise 18 olarak belirlendi. Tesisin, her gün aynı saatler arasında hizmet vermesi bekleniyor.