Kentdeha – Deha TV Radyo

EMEKLİ VE MEMUR MAAŞLARINA EK ZAM YETİŞMEDİ

EMEKLİ VE MEMUR MAAŞLARINA EK ZAM YETİŞMEDİ
73 views
14 Ocak 2022 - 7:30

Memur ve emekliye ek zam farklarının 15 Ocak’ta yatırılması bekleniyordu. Ek zammı içeren kanun teklifinin bu hafta yasalaşması gerekiyordu. Ancak, memur ve emekli maaş zammı farkları 15 Ocak’a yetişmeyecek. Genel Kurul’da iki kez yapılan yoklamada “Toplantı Yeter Sayısı” bulunamadı.

Genel Kurul’da “Toplantı Yeter Sayısı” Bulunamadı

TBMM Genel Kurulu, bu hafta memur ve emekliye ek zammı da içeren kanun teklifini yasalaştırmak için mesai yaptı. Memur ve emekliye ek zammı da içeren kanun teklifi, TBMM Genel Kurul’unda “Toplantı Yeter Sayısı” bulunamaması nedeni ile Ocak ayına yetişmedi. AK Parti ve MHP’nin teklifin 11. maddesi üzerinde verdiği önerge okunduktan sonra muhalefet önergeye tepki gösterip yoklama isterken, salonda iki kez yapılan yoklamada “Toplantı Yeter Sayısı” bulunamadı.

Düzenleme yasalaşmadığı için 15 Ocak’ta memur ve emekli maaş zammı farkları yatırılamayacak.

Meclis’te görüşmeleri süren, memur ve emekliye ek zammı içeren teklifin; oluşan zam farklarının 15 Ocak’ta yatırılması için bu hafta yasalaşması gerekiyordu. Ancak teklifin kalan 8 maddesinin görüşmeleri 18 Ocak Salı gününe bırakıldığı için, maaş zammı farklarının 15 Ocak’ta yatırılıp yatırılmayacağı merak konusu oldu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin