Kentdeha – Deha TV Radyo

DENİZLİ’DE OTEL VE PANSİYONLAR BİLGİLENDİRİLDİ

DENİZLİ’DE OTEL VE PANSİYONLAR BİLGİLENDİRİLDİ
4 views
15 Ocak 2022 - 11:14

Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, otel ve pansiyonlara yönelik 25 Eylül 2021’de yürürlüğe giren yönetmelik kapsamında Basit Konaklama Tesisi İşletme Belgesi hakkında bilgilendirme toplantısı düzenledi.

“Basit Konaklama Tesisi İşletme Belgesi”

Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Denizli il sınırları içerisinde faaliyet gösteren konaklama tesislerini Basit Konaklama Tesisi İşletme Belgesi başvuru süreci hakkında bilgilendirmek amacıyla, 2 gün boyunca Denizli Ticaret Odası Toplantı Salonunda ve Sema-Abdurrahman Karamanlıoğlu MTAL Konferans Salonunda iki ayrı bilgilendirme toplantısı düzenledi.

Toplantıların açılış konuşmasını yapan İl Kültür ve Turizm Müdürü Turhan Veli Akyol; “Önümüzdeki dönemlerde yapılacak çalışmalarla birlikte Denizli’ye gelecek ve konaklayacak turist sayısında ciddi bir artış bekliyoruz. Hiçbir vatandaşın, hiçbir turistin ve tesisin mağdur edilmemesi için gerekli önlemler beraber alınacaktır” dedi.

Başvurular İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne Yapılacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın Turizmi Teşvik Kanununda yaptığı değişiklik ile ilgili yapılan açıklamada, “Yetkili idare tarafından işyeri açma ve çalışma ruhsatı verilmiş olan ve ruhsat tarihi 27 Temmuz 2021 ve öncesine ait olan tüm konaklama tesislerinin herhangi bir oda veya yatak sayısı sınırlaması bulunmaksızın 28 Temmuz 2022 tarihine kadar kendi şehirlerindeki İl Kültür ve Turizm Müdürlüklerine başvurarak Basit Konaklama Tesisi İşletme Belgesine başvurması gerekiyor. Başvuru formu ve ilgili yönetmeliğe Denizli İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü internet adresinde Başvurular ve Yönergeler kısmından ulaşılabiliyor” denildi.