Kentdeha – Deha TV Radyo

ESRARENGİZ PLAKA HIRSIZLARI PES DEDİRTTİ

ESRARENGİZ PLAKA HIRSIZLARI PES DEDİRTTİ
7 views
15 Ocak 2022 - 11:05

Denizli’de aynı mahallede park halindeki yaklaşık 30 aracın plakalarını kopartarak çalan hırsızlar kayıplara karıştı. Kimsenin anlam veremediği hırsızlık olayı mahalleliyi ayağa kaldırırken, polisler şüphelilerin yakalanması için düğmeye bastı.

Mahallede Vatandaşlar Diken Üstünde

Olay, Denizli’nin Pamukkale ilçesi Topraklık Mahallesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, plakalarının çalındığını arkadaşı haber vermesi üzerine Ertuğrul Hazer, polis ekiplerine ihbarda bulundu. Bölgeye gelen polise ekipleri Turan Güneş Caddesi üzerinde park halinde bulunan diğer araçları kontrol ettiğinde ise başka araçların plakalarının da olmadığını gördü. Ertuğrul Hazer’in şikâyetçi olmasıyla bölgeye Olay Yeri İnceleme Şube Müdürlüğü ekipleri geldi. İncelemelerin ardından şüpheliler hakkında çalışma başlattı.

Polis ekipleri gün boyunca aynı mahalleden ardı ardına plaka hırsızlığı ihbarları alırken akşam saatlerinde ise Halk Caddesi üzerinde bulunan aracının yanına giden Yaşar Öztürk’te plakasının olmadığını fark etti. Gün boyunca yaklaşık 30 aracın plakasının çalındığı gözlemlendi. Bu duruma kimse anlam veremezken hırsızların başka suçlarda kullanmak üzere park halindeki araçların plakalarını çaldığını düşündürdü. Çok sayıda plaka çalan hırsızlar, vatandaşları isyan ettirdi.

Plakası çalınan Ertuğrul Hazer, “Araç sahibi arkadaş plakaların çalındığını fark etti. Ardından kendi aracıma baktım ve benim plakada çalınmıştı. Bunun üzerine bizde polis arkadaşlara bildirdik. Maalesef bu olayın diğer araçlarda da yaşandığını duyduk. Değişik psikolojik bir olay var anlamadım artık plakalardan ne istiyorsa hırsızlar” dedi.

Akşam saatlerinde plakasının çalındığını fark eden araç sahibi Yaşar Öztürk ise “Ben düştüğünü zannetmiştim ama sosyal medyada baktım başkalarının ki de çalınmış. Polisi aradık ve ifadelerimizi verdik. Olay Yeri İnceleme ekipleri inceleme yaptı, gereken yapılacak” diye konuştu.