Kentdeha – Deha TV Radyo

DENİZLİ’DE LİSELİLER MESLEKİ TECRÜBE KAZANIYOR

DENİZLİ’DE LİSELİLER MESLEKİ TECRÜBE KAZANIYOR
6 views
12 Mayıs 2022 - 13:36

Denizli’de benzin, dizel ve LPG’li araçlarda susuz motor temizliği hizmeti vermeye başlayan lise öğrencileri, hem okullarına katkı sağlıyor hem de mesleki becerilerini artırıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı’nın mesleki eğitimde başlattığı yeni dönüşümle birlikte öğrencilerin mesleki becerilerinin artırılması ve başta üretim olmak üzere birçok alanda aktif olarak çeşitli sektörlerde söz sahibi olmalarını sağlayacak becerilerle donatılması hedefleniyor.

Mesleki eğitimdeki bu yeni anlayışın Denizli’deki temsilcilerinden biri de Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi oldu. Motorlu Araçlar Teknolojisi alanında öğrenim gören öğrenciler, alan öğretmenlerinin önderliğinde araçlara susuz motor temizliği hizmeti vermeye başladı. Benzinli ve dizel motorlu araçlar ile LPG’li araçların temizliği yapılırken; öğrencilerin de mesleki bilgi ve becerilerinin artırılması amaçlandı.

Mesleki eğitimin çok yönlü ve birbirinden farklı birçok dalı kapsayan önemli bir eğitim ekosistemine sahip olduğunu belirten İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, “Orhan Abalıoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde vatandaşlara bu hizmeti veren öğrencilerimizi kutluyor, öğretmenlerimize yürekten teşekkür ediyorum” dedi.

Susuz motor temizliği hizmetinde görev alan öğrencilerden Ozan Mallı ise “Susuz motor temizliği hizmeti; araçların motor sistemlerindeki motor beyni ve elektrik tesisatına su kaçması, motorda küflenme veya pas oluşması gibi muhtemel arızaların da önüne geçmektedir” diye konuştu.