Kentdeha – Deha TV Radyo

KALE BELEDİYE BAŞKANI SAĞINÇ, FESTİVAL PROGRAMINI PAYLAŞTI

KALE BELEDİYE BAŞKANI SAĞINÇ, FESTİVAL PROGRAMINI PAYLAŞTI
24 views
12 Mayıs 2022 - 15:50

Denizli’nin Kale İlçesi’nde 14-19 Mayıs tarihleri arasında “Tarihten Doğaya, Kale Turizm Günleri” düzenlenecek. Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç festival programını düzenlenen basın toplantısı ile paylaştı.

“Tarihten Doğaya, Kale Turizm Günleri” Festivali

Denizli’nin Kale İlçesi, başta Tabea Antik Kenti olmak üzere içerisinde barındırdığı tarihi değerleriyle ve Kale biberi gibi tarımsal ürünleriyle tanınıyor. Kale İlçesinin Denizli ve ülkede tanınırlığının artırılması için Kale Belediyesi Tarafından bu yıl 14-19 Mayıs tarihleri arasında “Tarihten Doğaya, Kale Turizm Günleri” festival programı planlandı.

Denizli Gazeteciler Cemiyeti’nde basın mensuplarıyla bir araya gelen Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç, “Kalemizin güzelliklerini görmek için tüm hemşehrilerimizi ilçemize davet ediyoruz.” dedi.

Festival programının detaylarını aktaran Başkan Sağınç, Kale İlçesinin dünden bugüne zengin bir kültüre ve tarihsel dokuya sahip olduğuna dikkat çekerek, Kültür Bakanlığı’nın da desteğiyle gerçekleştirecekleri bu festivalle Kale’nin tanınırlığını daha fazla artırmayı hedeflediklerini dile getirdi.

Festivalin ilk gününden itibaren açılacak olan yörük çadırlarından doğa ve tarihsel mekân gezilerine kadar pek çok faaliyet gerçekleştirileceğini ifade eden Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç, ayrıca yapılacak olan tekne turlarıyla da katılımcılarla bir arada olacaklarını belirtti.

Mehmet Salih Sağınç, Tabea Antik Kenti gezisinin yanısıra İnceğiz Kanyonu’nda yapılacak olan tekne turuyla da çok renkli bir festival olacağını söyledi.