Kentdeha – Deha TV Radyo

TÜRKAN SAYLAN PARKI TÖRENLE AÇILDI

TÜRKAN SAYLAN PARKI TÖRENLE AÇILDI
31 views
18 Mayıs 2022 - 16:38

Merkezefendi Belediyesi tarafından ilçeye kazandırılan Türkan Saylan Parkı gerçekleştirilen tören ile açıldı. Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Türkan Saylan ismini Merkezefendimizde yaşatacağımız için mutlu ve gururluyuz. Onun ismi gönlümüzde ilelebet yaşayacak” dedi.

Türkan Saylan’ın İsmi Merkezefendi’de Yaşayacak

Merkezefendi Belediyesi tarafından Gültepe Mahallesi Osmangazi Caddesi 4868 Sokak’ta yapımı tamamlanan 6 bin metrekare toplam alana sahip olan Türkan Saylan Parkı, gerçekleştirilen törenle açıldı.

Törene Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, Babadağ Belediye Başkanı Ali Atlı, Denizli Baro Başkanı Adnan Demirdöğer, sivil toplum örgütü temsilcileri, CHP il ve ilçe yöneticileri, meclis üyeleri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Mücadele ruhunu Prof. Dr. Türkan Saylan’dan öğrendiklerini belirten Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, “Cumhuriyetin yetiştirdiği; kolları akla, eğitime, tıbba kız çocuklarımıza uzanan bir çınarın altında toplandık. Prof. Dr. Türkan Saylan ömrünü mücadeleye, aydınlanmaya, çağdaşlaşmaya adadı. Bugün burada bu ulu çınarı yâd edeceğiz” diye konuştu.

“Onun İsmi Gönlümüzde İlelebet Yaşayacak”

Merkezefendi’de eğitim alanında fırsat eşitliği için çalıştıklarını söyleyen Başkan Doğan, “Hocamız gibi biz de, göreve geldiğimiz tarihten itibaren Merkezefendi’de çocuklarımızla ve gençlerimizle eğitimde fırsat eşitliği yaratmaya çalıştık. Onun ismini bir sembol olarak yaşatacağız” dedi.

“Şeniz Başkan Hayalimizi Gerçekleştirdi”

Türkan Saylan isminin Merkezefendi’de yaşatılmasından dolayı mutlu olduklarını belirten Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Denizli Şube Başkanı Halime Yıldız, “Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

Türkiye Cumhuriyeti için, aydınlık yarınlar için çalıştıklarını söyleyen Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Genel Başkanı Prof. Dr. Ayşe Yüksel, “Denizli’de o kadar çok kadın belediye başkanları, STK ve odaların kadın başkanları var ki çok mutlu oldum. Toplumsal cinsiyet eşitliği Denizli’de yerini bulmuş” dedi.

CHP İl Başkanı Bülent Nuri Çavuşoğlu, “Türkan Saylan hocamızın manevi huzurunda böyle bir güne tanıklık etmek mutluluk verici. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” diye konuştu.

“Burada Olmaktan Dolayı Gurur Duyuyorum”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca ise, Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun selamını ileterek konuşmasına başladı. Karaca, “Türkan Saylan isminin Denizlimizde, Merkezefendimizde yaşayacak olması çok önemli. Emeği geçen başta Belediye Başkanı Şeniz Doğan olmak üzere bütün arkadaşlarımızı kutluyorum” dedi.

Konuşmaların ardından protokol üyeleri Türkan Saylan Parkı’nın açılış kurdelesini kesti.