Kentdeha – Deha TV Radyo

DENİZLİ’DE 19 MAYIS COŞKUSU

DENİZLİ’DE 19 MAYIS COŞKUSU
31 views
19 Mayıs 2022 - 11:40

Denizli’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı resmi törenler ile başladı. Kentte 19 Mayıs 103. yılında coşkuyla kutlanıyor.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı 103. Yılında Coşkuyla Kutlanıyor

Denizli’de 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı Denizli Valiliği koordinesinde Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün organizasyonunda gerçekleştirilen kutlama programı Vilayet Önündeki Atütürk Anıtı önünde başladı.

Törene Denizli Valisi Ali Fuat Atik, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Denizli 11. Komando Tugay Komutanı Vekili Piyade Albay Cengiz Güven, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Merkezefendi Belediye Başkanı Şeniz Doğan, Denizli Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, parti il ve ilçe başkanları, sivil toplum örgütü temsilcleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk anıtına çelenk sunumunun ardından saygı duruşu bulunuldu ve  İstiklal Marşı okundu.

Ardından Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde protokol, gençler, sporcular ve vatandaşlarında katıldığı kortej yürüyüşü gerçekleştirildi.

Yürüyüşte 103 metre uzunluğunda hazırlanan Türk Bayrağını tüm sporcular birlikte taşıdı.

15 Temmuz Şehitler Meydanı’na kadar gerçekleştirilen kortejin ardından kutlama programına geçildi.

Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ömer İlman, yaptığı konuşmada “Atatürk’ün 19 Mayıs’ta Samsun’da milli duygularla attığı ilk adımın, Türk milletinin bağımsızlığını kazanmasında ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşu yolunda atılmış en önemli adım olduğunu söyledi.

Kutlamaların devamında şiirler ve halk oyunları ile sporcuların gösterileri yer aldı.