Kentdeha – Deha TV Radyo

TEKNİK ADAMIN SEYİR DEFTERİ (23 MAYIS 2022)

TEKNİK ADAMIN SEYİR DEFTERİ (23 MAYIS 2022)
DURMUŞ ALİ ÇOLAK( colak_durmus@hotmail.com )
31 views
23 Mayıs 2022 - 0:00

Denizlispor sezon başından bu yana sürekli düşme potasının içinde yer aldı. Çok sıkıntılı, stresli, baskı dolu, atmosferi yüksek maçlar oynadılar. Teknik Direktör, futbolcu, yönetim, taraftarlar belirsizlik karşısında adeta diken üstündeydiler.

Geçen hafta ligde kalması kesinleşti. Erzurumspor maçı bu sıkıntılı sezon sonrası en rahat oynayacağı maç olmaya adaydı. Düşünüldüğü gibi de oldu. Denizlisporlu futbolcular oyunun başında başlama vuruşu ile birbirine kenetlenip hiç kıpırdamadan ekonomik sıkıntılarını protesto etmek amacı ile hareketsiz durarak manidar ve etkili bir mesaj gönderdiler.

*

Erzurumspor’u kadro yapısı itibarı ile ligin önemli kadrolarından biri olarak sayabiliriz. Hedefleri Süper Lig olduğu için Play-Off maçlarına sorunsuz girmek istemesi doğal. Yedek ve genç oyuncular ağırlıklı bir kadro ile maça başladılar. Oyunun ilk gole kadar olan bölümünde rakibi bunaltan Denizlispor’da Ömer, İlhan ve Mayi ile yüzde yüz gol girişimlerinde Erzurumspor kalecisi Göktuğ’un başarılı kurtarışları vardı.

Bu sezon takımın en başarılı futbolcuları arasında sayabileceğimiz, takımın asist kralı Gökhan’ın kornerinde Oğuz kafa ile golü attı. (1-0) Organize geliştirilen bir atakta İlhan, Ömer paslaşmasında sol çaprazda topla buluşan Gökhan yerden sert düzgün bir vuruşla maçı 2-0’a getirdi. Son maçlardaki çabası, mücadelesi, yetenekleri ile takıma büyük katkı sağlayan İlhan ön direğe öylesine güzel bir orta yaptı ki golcü Ömer nefis yükselerek kafa ile golünü atarak ilk yarı sonucunu belirledi. İkinci yarı ilk yarıya oranla temposu düşük geçti. Oyuncu değişiklikleri maçın 3-0’a gelmesi temponun düşmesine neden oldu. Erzurumspor, genç ve ilk defa şans verdiği oyuncular ile takviye ettiği kadrosunun atakları, çabası skoru değiştirmeye yetmedi. Denizlispor oyuna sonradan dâhil olan Bekir’in çabasını oynama isteğini görmesi, değerlendirmesi gerekir. Ayrıca sakatlık vb. nedenlerle istediği katkıyı bir türlü veremeyen bana göre takımın en farklı yeteneklerine sahip. Tabiri caizse “şapkadan tavşan çıkartacak” kalitedeki Okan Derici attığı gol ve öne doğru verdiği paslarla seneye bu takıma çok katkı yapabileceğini gösterdi.

*

Önemli konulardan bir tanesi de genç kalecimiz Abdülkadir’in son maçlarda yaptığı hataları değerlendirerek yeni sezonda kadro yapısını şekillendirmeliyiz. Skor ve oyun olarak keyifli geçen bir maç, çok zor sıkıntılı geçen bir sezonun ardından mantıken düşünüldüğünde kulüp hedeflerinin başarılı Teknik Direktör Mesut Bakkal’ın yönlendirmesi ile daha üst seviyelere ulaşması hedeflenmelidir. Denizlispor taraftarlarının maç boyunca dikkatlerini çekmek için yönetenlere yaptıkları eleştirilerden yeni yollar, yeni fikirler üretilmelidir.

HOROZ’un, yeşil-siyah renklerin ve doğruların peşinde olmanız dileğiyle…

Durmuş Ali Çolak

NOT: Yayımlanan yazıların tüm hukuki sorumluluğu yazara aittir.