Kentdeha – Deha TV Radyo

ERKEKLERDE SERTLEŞME PROBLEMİ KORKUNUZ OLMASIN!

ERKEKLERDE SERTLEŞME PROBLEMİ KORKUNUZ OLMASIN!
5 views
02 Haziran 2022 - 13:42

Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Alper Başakcı, erkeklerde sertleşme probleminin nedenlerini, tanı ve tedavi yöntemlerini anlatarak hastaların çevreden duydukları tedavi yöntemleri yerine uzman bir doktora başvurmalarını tavsiye etti.

Erkeklerde genellikle 40 yaş sonrasında başlayan sertleşme problemi; sigara, alkol kullananlarda, şeker ve tansiyon hastalarında daha sık görülmektedir. Bu hastaların çevreden duyup uyguladıkları tedavi yöntemleri yerine, utanmayıp hastaneye giderek üroloji uzmanına muayene olmaları gerekmektedir. Özel Denizli Cerrahi Hastanesi Üroloji Uzmanı Op. Dr. Alper Başakcı, erkeklerde sertleşme probleminin nedenlerini anlattı. Başakcı, “Erkeklerde ereksiyon sıkıntısı çok sık gördüğümüz hastalıklardan bir tanesidir. Ereksiyonun sağlanması ve sürdürülmesindeki yetersizliktir. Genellikle şeker hastaları, tansiyon hastaları, kalp hastaları ve yüksek kolesterolü olanlar, aşırı sigara ile alkolü çok tüketenlerde daha fazla görmekteyiz. Özellikle 40 yaşında itibaren bu tür rahatsızlıkları daha fazla görmekteyiz” dedi.

“Şok Dalga Tedavisi, PRP veya Gençlik Aşısı ile Ereksiyonu Sağlamada İlerleme Kaydediyoruz”

Tanı ve tedavi yöntemlerinden bahseden Op. Dr. Alper Başakcı, “En çok kullandığımız tanı yöntemleri arasında hasta ile konuşarak analiz etme var. Muayene ettikten ultrason görüntüsü bize önemli bir bilgi veriyor. Birçok tedavi yöntemi var. En çok kullanılan yöntem ise halk arasında bilinen ilaç tedavileridir. Bunları tabi ki de kullanıyoruz ama son 10 yıldır kullandığımız özellikle Şok Dalga Tedavisi, PRP ve Gençlik Aşısı kombin tedavi dediğimiz yöntemlerle ereksiyonu sağlamada, sürdürmede ilerleme kaydediyoruz. Şok Dalga Tedavisinde amaç penisteki kan oranını arttırarak yeni damar oluşumunu sağlayarak sertleşmede ve sertleşmeyi sürdürmekte, başarı sağlamayı düşünüyoruz. Yüzde 60-70 oranında başarı şansımız var. Eğer bu yöntemlerle bir başarısızlık olursa, son çaremiz ameliyatla mutluluk çubuğu veya penilprotez yöntemiyle yüzde 95’e varan bir oranda başarılı bir tedavi gerçekleştirmiş oluyoruz. Penilprotez bir operasyon ve hastanın penisinin içerisine yerleştirdiğimiz plastik veya slikon maddelerle beraber dışarıdan belli olmayan bir tedavi yöntemidir. Bu şekilde hasta ve partner memnuniyeti yüzde 95’lere varan başarı oranı var. Hastalar genelde utanıyor ve gelmiyorlar bu tür rahatsızlığı olanların üroloji uzmanına mutlaka başvurması, çevreden veya internetten duyduğu şeylerle bu işe girmemesini önermekteyiz” diye ifade etti.