Kentdeha – Deha TV Radyo

DENİZLİLİLER BU ŞENLİKTE BULUŞACAK

DENİZLİLİLER BU ŞENLİKTE BULUŞACAK
7 views
03 Haziran 2022 - 11:28

Türkiye Çevre Haftası kapsamında çeşitli programlar hazırlayan Büyükşehir Belediyesi, 5 Haziran Pazar günü saat 14.30’da Denizli Valiliği önünden 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’na kortej düzenleyecek. Fesleğen dağıtımının yapılacağı kortejin ardından saat 17’de Çamlık Parkı’nda düzenlenecek Çocuk Şenliği’nde birbirinden renkli oyun, gösteri ve sürprizler olacak.

Türkiye Çevre Haftası, Denizli’de Dolu Dolu Kutlanacak

“Su Yönetimi ve İklim Değişikliği” projeleriyle Dünya 2’ncisi olmanın gururunu yaşayan Denizli Büyükşehir Belediyesi, 5 Haziran tarihinin de içinde bulunduğu Türkiye Çevre Haftası kutlamaları kapsamında birbirinden özel programlar hazırladı.

Denizli’de Türkiye Çevre Haftası’nın kutlanması için hazırlanan ilk program kortej ile başlayacak. 5 Haziran 2022 Pazar günü saat 14.30’da Denizli Valiliği önünden başlayacak kortej Denizli Büyükşehir Belediye Bandosu eşliğinde 15 Temmuz Delikliçınar Şehitler Meydanı’na kadar sürecek. Çevre duyarlılığına dikkat çekilecek kortejin bitiminde Denizli Büyükşehir Belediyesi tarafından vatandaşlara fesleğen dağıtımında bulunulacak. Program saat 17’de Çamlık Parkı’nda düzenlenecek Çocuk Şenliği ile devam edecek. Kendileri için kurulan oyun alanında gönüllerince eğlenecek çocuklar unutulmaz bir gün geçirecek. Yüz boyama gibi aktivitelerin yapılacağı programda minikler kendileri için sergilenen tiyatro gösterisi ile doyasıya eğlenecek.

Havayı Koklayan Adam Ödül Törenine Katılacak

6 Haziran Pazartesi günü saat 14’de ise Büyükşehir Belediyesi Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde Türkiye Çevre Haftası Etkinliği ve Ödül Töreni düzenlenecek. “Havayı Koklayan Adam” olarak bilinen ünlü hava durumu sunucusu Bünyamin Sürmeli’nin katılacağı programda Denizli Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği atık toplama gibi çevre konulu kampanyalarda dereceye giren okullara ödülleri verilecek, iklim değişikliği konularında bilgiler verilecek. Aynı gün saat 18’de de Denizli Büyükşehir Belediyesi DESKİ Genel Müdürlüğü’nün hayata geçirdiği Kale Atık Su Arıtma Tesisi’nin açılış töreni gerçekleştirilecek. 7 Haziran Salı günü saat 16’da ise İncilipınar Parkı’nda Lavanta Dikim Etkinliği düzenlenecek.

Başkan Osman Zolan’dan Davet

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, sürdürülebilir bir çevre için kendilerine çok büyük görevler düştüğünü söyledi. Çevre hassasiyetlerinin her zaman en üst düzeyde olduğunu, bu kapsamda gösterdikleri hassasiyet ve yatırımlar nedeniyle Dünya 2’nciliği ile ödüllendirildiklerini hatırlatan Büyükşehir Belediye Başkanı, “Daha yaşanılabilir bir dünya için çevremize sahip çıkıp, bu güzel toprakları en sağlıklı şekilde gelecek nesillere bırakmak istiyoruz” dedi.

Tüm hemşerilerini Türkiye Çevre Haftası etkinliklerine davet eden Başkan Zolan, “Gelecek nesillerimize daha temiz bir çevre bırakmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Bu yolda bizlerden desteklerini hiçbir zaman esirgemeyen tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyor, tüm hemşerilerimizi etkinliklerimize bekliyorum” ifadelerini kullandı.