Kentdeha – Deha TV Radyo

EHLİYETSİZ SÜRÜCÜ OKUL ÖNÜNDE ÖĞRENCİYE ÇARPTI

EHLİYETSİZ SÜRÜCÜ OKUL ÖNÜNDE ÖĞRENCİYE ÇARPTI
11 views
07 Haziran 2022 - 16:50

Denizli’de okul çıkışı heyecan olsun diye trafikte seyreden araçların önüne atlayan öğrencilerden birisi, 16 yaşındaki ehliyetsiz kız çocuğunun kullandığı otomobile çarparak yaralandı. O anda karşı şeritten gelen otomobilin ani fren yaparak facianın önüne geçtiği kazada, ehliyetsiz sürücü ise arkasına bakmadan kaçtı.

Öğrencilerden Biri Ölümden Kıl Payı Kurtuldu

Kaza, Denizli’nin Çivril ilçesine bağlı Şehitler Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre; Emine Özcan Anadolu Lisesi önünde E.K. ile arkadaşları şakalaşmaya başladı. Şakanın dozunu kaçıran arkadaşından kaçan E.K. süratle yola atlayarak 16 yaşındaki kız çocuğu S.S.’nin kullandığı otomobile çarptı. Tam o esnada karşı şeritten gelen otomobil, önüne düşen öğrenciyi fark ederek ani fren yapıp durdu. Öğrenciye çarpan otomobil sürücüsü S.S. ise arkasına bakmadan olay yerinden kaçtı. İhbar üzerine bölgeye sağlık ekipleri sevk edildi. Olay yerine giden sağlık görevlileri bacağı kırılan ve yüzünde kanama olan öğrenciyi Çivril Devlet Hastanesi’ne kaldırdı.

Olayın ardından kaçan ehliyetsiz sürücü S.S. yeri tespit edilerek gözaltına alındı. İfadesi alınan S.S. babasının aracını markete gitmek için aldığını, kazadan sonra da korkup kaçtığını söyledi. S.S. alınan ifadesinden sonra serbest bırakılırken, kazada bacağı kırılan E.K.’nin Çivril Devlet Hastanesi’ndeki tedavisinin devam ettiği öğrenildi.