Kentdeha – Deha TV Radyo

SAĞLIK VE ŞİFANIN SİMGESİ LAVANTA

SAĞLIK VE ŞİFANIN SİMGESİ LAVANTA
9 views
08 Haziran 2022 - 11:05

Denizli Büyükşehir Belediyesi Türkiye Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında İncilipınar Parkı’nı lavantalarla donattı. Denizli’nin daha yaşanabilir bir kent olması için çevreci yatırım ve hizmetlere devam ettiklerini söyleyen Başkan Zolan, “Denizlimiz çevre hassasiyeti en üst seviyede olan bir şehirdir” dedi.

Büyükşehir Belediyesi İncilipınar Parkı’nı Lavantalarla Donattı

Türkiye Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında Denizli Büyükşehir Belediyesi, İncilipınar Parkı’nda lavanta dikim etkinliği gerçekleştirdi. Programa Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Mehmet Fatih Namık Öztürk, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Aydın ve Seval Gebeş ile öğrenciler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Vatandaşlarla bir süre sohbet ederek Çevre Haftasını kutlayan Başkan Osman Zolan ve beraberindekiler daha sonra İncilipınar Parkı’ndaki dikim alanında lavantaları toprakla buluşturdu. Lavantalara can suyu veren Başkan Zolan ayrıca vatandaşlara fesleğen dağıttı.

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürü Mehmet Fatih Namık Öztürk yaptığı açıklamada Türkiye Çevre Haftası’nı Denizli’de dolu dolu kutladıklarını söyleyerek, katkılarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ve tüm ekibine teşekkür etti.

“Denizli Çevre Hassasiyeti En Üst Seviyede Olan Bir Şehir”

Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan ise Denizli’nin çevre hassasiyetinin üst düzeyde olduğunu, bu anlayışla yatırım ve çalışmalara imza attıklarını söyledi.

Türkiye’nin ilk Yeşil Bayrak ödüllü İncilipınar Parkı’nda güzel bir etkinlik gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Osman Zolan, “Denizlimizin incisi İncilipınar Parkımız, ilk günden itibaren yoğun bir kullanım ile karşı karşıya. Her geçen gün güzelleşiyor” diye konuştu.

Yaptıkları tüm çalışmalarda çevre hassasiyetine en üst seviyede dikkat ettiklerini ve gereken önlemleri aldıklarına dikkati çeken Başkan Zolan, “Bir yaprağın zarar görmesine, bir damla suyun boşa gitmesine,  havamızın kirlenmesine müsaade etmiyoruz” ifadelerini kullandı.