Kentdeha – Deha TV Radyo

SEVİLEN EMEKLİ ÖĞRETMEN HAYATINI KAYBETTİ

SEVİLEN EMEKLİ ÖĞRETMEN HAYATINI KAYBETTİ
29 views
08 Haziran 2022 - 11:16

Denizli’de emekli öğretmen Kemal Çölgeçen, 64 yaşında hayatını kaybetti. Kemal öğretmenin vefatı, eğitim camiasını yasa boğdu.

Kemal Çölgeçen, 64 Yaşında Hayatını Kaybetti

Denizli’de Pamukkale Üniversitesi ve Eskişehir Üniversitesi kurucu Rektörlüğü’nde bulunan ve PAÜ Kampüsü’nü üniversiteye kazandıran, 1976-1981 yılları arasında da İl Milli Eğitim Müdürlüğü yapan Hasan Çölgeçen’in en büyük oğlu emekli öğretmen Kemal Çölgeçen, hayatını kaybetti.

64 yaşında hayata veda eden Kemal öğretmenin vefatı, eğitim camiasını yasa boğdu. Çölgeçen için düzenlenen cenaze törenine siyaset, eğitim camiası ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile çok sayıda seveni katıldı. Ömrünü eğitime adayan ve yüzlerce öğrenci yetiştiren eğitim camiasının sevilen ismi Kemal Çölgeçen, milli eğitimin çeşitli kurumlarında öğretmenlik ve idarecilik görevlerinde bulunmuş, son olarak Ressam İbrahim Çallı İlkokulu’nda görev yapmıştı. Emekli öğretmen Kemal Çölgeçen, evli ve 2 çocuk babasıydı. Çölgeçen düzenlenen cenaze töreninin ardından Asri Mezarlıkta toprağa verildi.