Kentdeha – Deha TV Radyo

GÖZALTINA ALINAN ŞÜPHELİ CİNAYETİ İTİRAF ETTİ

GÖZALTINA ALINAN ŞÜPHELİ CİNAYETİ İTİRAF ETTİ
178 views
13 Haziran 2022 - 10:22

Kayıp 2 Gencin Son Görüştükleri 2 Şüpheli Gözaltına Alındı

Denizli’de 4 gündür haber alınamayan 2 gencin telefonla en son görüştükleri 2 şüpheli gözaltına alındı. Ormanlık alanda bulunan izler üzerine jandarma şüphelilere tatbikat yaptırdı.

Olay, Serinhisar ilçesi Yenice Mahallesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgilere göre; 9 Haziran 2022 Perşembe günü Acıpayam ilçesinde yaşayan 19 yaşındaki İsmail Yalçın, Serinhisar’da bulunan 17 yaşındaki Hasan Akköse ile buluştu. Gençlerin eve dönmemesi üzerine aileleri karakola kayıp başvurusunda bulundu.

Kaybolan Gençlere Ait Cep Telefonu Ve Kan İzleri Bulundu

Jandarma ekipleri başlattığı arama çalışmalarında 2 gencin bir otomobille 9 Haziran 2022 Perşembe günü Denizli kent merkezine gittiğini ve araçla geri Serinhisar ilçesine giriş yapıldığını tespit etti. 4 gündür yapılan arama çalışmaları neticesinde otomobil Yenice Mahallesi ormanlık bir alanda bulundu. Arabanın yakınlarında yapılan araştırmada İsmail Yalçın ve Hasan Akköse’ye ait olduğu belirtilen parçalanmış halde 2 adet cep telefonu ve kan izleri bulan Jandarma ekipleri çalışmayı genişletti.

Jandarma ekipleri yaptığı çalışmada Yalçın ve Akköse’nin cep telefonu ile son görüştükleri 2 kişiyi gözaltına aldı. Gözaltına alınan şüpheliler ilk ifadesinde tüfekle gençlerin ayağına ateş ettiğini ve olay yerinden ayrıldıklarını, nereye gittiklerini bilmediklerini söyledi. Olay yerinde yaptırılan tatbikat üzerine, Serinhisar İlçe Çöplüğünde jandarma, Denizli İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) ve sivil toplum kuruluşları arama çalışması gerçekleştiriyor.

YENİ GELİŞME…

Denizli Serinhisar’da 4 gündür aranan 2 gençle ilgili gözaltına alınan şüpheli cinayeti itiraf etti. Ekipler toprağa gömülü olduğu iddia edilen cesetleri bulmak için çalışma başlattı.

Denizli’nin Serinhisar ilçesinde 4 gündür aranan 19 yaşındaki İsmail Yalçın ve 17 yaşındaki Hasan Akköse’yi arama çalışmaları ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı.

Olayla ilgili polis ekipleri tarafından gözaltına alınan şüpheli, cinayet sorgusunda gençleri öldürdüğünü itiraf etti. Polis, cesetlerin bulunması için çalışma başlattı. Cesetlerin toprağa gömülü olduğu iddia ediliyor.