Kentdeha – Deha TV Radyo

KOMŞUSUNUN KÖPEĞİNİ ÖLDÜRDÜ

KOMŞUSUNUN KÖPEĞİNİ ÖLDÜRDÜ
12 views
16 Haziran 2022 - 12:04

Denizli’de komşusunun sahiplendiği köpeği merdivenlerde tüfekle öldüren, komşusunu da öldürmekle tehdit eden şahıs Sulh Ceza Hakimliğince “Silahla Tehdit ve Mala Zarar Vermek” suçundan tutuklandı.

Denizli’nin Pamukkale ilçesi Deliktaş Mahallesi’nde yaşanan olayda S.T. üst kat komşusu Emel Totan’ın beslediği sokak köpeğinden rahatsız oldu.

S.T. yaklaşık iki ay önce Emel Totan’ı ve beslediği sokak köpeğini öldürmekle tehdit etti. Totan yaşananları cep telefonu kamerasıyla kaydetti. Olayın ardından Totan, köpeği sahiplenerek evinde beslemeye başladı.

Totan’ın oturduğu binanın bodrum katından silah sesleri gelmesi ile köpeğini bulamayıp bodrumu kontrol eden Totan, köpeğinin merdivenlerde kanlar içinde yattığını gördü. İhbar üzerine olay yerine polis ekipleri sevk edildi. Polis köpeğin başından silahla vurulduğunu belirledi. Totan’ın şikâyeti üzerine şahıs gözaltına alınmıştı.

Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen zanlı çıkarıldığı Sulh Ceza Hakimliğince “Silahla Tehdit ve Mala Zarar Vermek” suçundan tutuklandı.

Öte yandan yaşanan olay sonrası tepkisini dile getiren ve Delikliçınar Meydanı’nda eylem yapan Denizli Sempati Hayvanları Koruma Derneği konunun takipçisi olacaklarını ifade etti. Dernek sözcüsü Nazlı Hasret Yılmaz, “Köpeğin canice katledilmesini bu cinayeti ve sorumlularını şiddetle kınıyoruz! Hayvanlara karşı yıllardır aralıksız ve dozu arttırılarak uygulanan şiddetin daha da çok arttığı günümüzde gerekli yasal düzenlemeler yapılmadığı için önüne geçilememektedir. Her canlının yaşam hakkı kutsaldır ve tüm hakların üstündedir” dedi.