Kentdeha – Deha TV Radyo

MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ ZAMLANDI

MÜZE VE ÖREN YERİ GİRİŞLERİ ZAMLANDI
17 views
17 Haziran 2022 - 15:36

Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı müze ve ören yerlerinin giriş ücretlerine 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olmak üzere çeşitli oranlarda zam yapıldı. Beyaz Cennet Pamukkale’ye girişler ise 150 TL’den 200 TL’ye çıkarıldı. 1 Temmuz’dan itibaren geçerli olacak zam müze kart için geçerli değil.

Zamlı Girişler 1 Temmuz’da Başlayacak

Kültür ve Turizm Bakanlığı müze ve ören yerlerine giriş ücretlerini 1 Temmuz 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere güncelledi. Açıklanan yeni fiyat listelerine göre müze ve ören yerlerine giriş ücretleri yüzde 30 ile 45 arasında arttı.

Bakanlığın listesine göre Beyaz Cennet Pamukkale’ye girişler yapılan zamla birlikte, 150 liradan 200 liraya çıkarıldı.

Müze kart fiyatı ise değişmedi. 60 TL’ye Müze Kart alan yerli turistler, 300’ün üzerindeki ören yerini sınırsız gezebilecek.

“Vatandaşlarımız Müze Kart ile Diledikleri Kadar Gezebiliyorlar”

Fiyat artışına yönelik DEHA Haber’e açıklama yapan Denizli Turistik Otelciler ve İşletmeler Derneği Başkanı Gazi Murat Şen, “Rakamların artması Pamukkale’ye giriş yapmak isteyen yerli turistleri ve Denizlili vatandaşlarımızı müze kart imkânı ile etkilemeyecektir. Müze Kart’a zam gelmedi böylelikle 300’e yakın ören yeri ve müzeyi vatandaşlarımız 60 TL ödeyerek rahatlıkla yıl boyunca sınırsız olarak gezebilecekler” dedi.

Başkan Şen, “Bakanlığımız Müze Kart’a ilgiyi çekmek adına uzun süredir zam yapmıyor. Bunun dışında Müze ve Ören yeri alanlarına 8 yaş altı ile 65 yaş üstü ücretsiz girebiliyor. 1 Temmuz’dan itibaren uygulanacak zam daha çok yabancı turistlerin girişlerinde söz konusu fiyata yansıyacaktır” diye konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin