Kentdeha – Deha TV Radyo

KEÇECİ: İŞÇİNİN MAAŞI ERİDİ, İYİLEŞTİRME KAÇINILMAZ

KEÇECİ: İŞÇİNİN MAAŞI ERİDİ, İYİLEŞTİRME KAÇINILMAZ
5 views
22 Haziran 2022 - 16:08

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci yılbaşında yapılan asgari ücret artışının ardından devam eden yüksek enflasyonun alınan zamları erittiğini belirterek, “Asgari ücretin yeniden revize edilmesi gerekiyor” dedi.

DSO Başkanı Keçeci, Enflasyon ve Asgari Ücreti Değerlendirdi

Denizli Sanayi Odası Başkanı Müjdat Keçeci, enflasyon ve asgari ücret üzerindeki etkilerini değerlendirdi.

Geçen yıl sonunda işçilere %41 oranında zam yapıldığını belirten Keçeci, “Bu zam, altıncı, yedinci aylara gelindiğinde malum enflasyon nedeniyle, artan fiyatlar, işçimizin aldığı ücret, işçimizi bir noktada sıkıntıya düşürdü” dedi.

Keçeci, “Büyük olasılıkla yılbaşındaki gibi gerçekler çerçevesinde bir enflasyon farkı işçiye ikinci dönem için verilecektir. Bugün 6 bin TL’nin üzerine çıkacak olan asgari ücretin de damga ve gelir vergisinden muaf tutulması gerektiğini düşünüyorum” diye konuştu.

Çalışanların maaşlarına yönelik yapılacak artış oranının belirlenmesinin ardından Kurban Bayramı yardımı ya da ikramiye gibi desteklerin de revize edileceğini dile getiren Keçeci, “Ancak bu işler tek taraflı olmaz. İşveren gerçekten önemli bir yükün altındadır. Önümüzdeki günlerde %30 oranında elektrik zammı daha geleceği konuşuluyor. Bunların işveren tarafında katlanılması gün geçtikçe daha da zorlaşıyor. Dolayısıyla biz çalışanlarımıza bütçelemediğimiz bir zammı vermeyi peşinen kabul ediyoruz ancak hükümetimizin de birtakım vergi ve sigorta yükünü de biz sanayicilerin üzerinden almasının bizlere fayda getireceği muhakkak” diye konuştu.

EN ÇOK KAZANANLAR
  EN ÇOK KAYBEDENLER
   EN ÇOK İŞLEM GÖRENLER
    BUGÜN 1000TL NE OLDU?
    • -

     BORSA

    • -

     DOLAR

    • -

     EURO

    • -

     ALTIN

    KUR ÇEVİRİCİ

    Para Birimi

    Çevrilecek Para Birimini Seçin