Kentdeha – Deha TV Radyo

MUĞLA MARMARİS’TE YANGIN SÜRÜYOR

MUĞLA MARMARİS’TE YANGIN SÜRÜYOR
6 views
23 Haziran 2022 - 11:36

Muğla’nın Marmaris ilçesinde farklı noktalarda devam eden orman yangınıyla mücadele 2’nci gününde de devam ediyor. Yangın söndürme çalışmalarına Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı ekipler de destek veriyor.

Denizli’den Ekipler De Bölgede Çalışmalara Destek Veriyor

Marmaris’te ormanlık alanda çıkan yangınla mücadele 2 gündür devam ediyor.

20 Orman Genel Müdürlüğü helikopteri olmak üzere 27 helikopter ve 14 uçak günün aydınlanması ile söndürme çalışmalarına yeniden katıldı. Yangın, Hisarönü Mahallesi Bördübet Mahallesi 17 Adalar mevkiinde önceki gün çıkmış, alevler rüzgârın da etkisiyle kısa sürede yayılmıştı.

Bölgede devam eden yangına Denizli Büyükşehir Belediyesi başladığı anda ekip yönlendirerek destek veriyor. Denizli Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığına bağlı 5 araç ve 12 personel yangını söndürmek için verilen mücadeleye destek oluyor.

Diğer yandan Denizli’nin de dâhil olduğu Muğla’nın çevre illerinden bölgeye 12 Toma gönderildi.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, yangınla alakalı son durumu aktardığı açıklamasında “Hem hava hem de kara araçlarımız iyi düzeyde, tek bir ağacımız tek bir dalımız bile yanmasın istiyoruz. Şu ana kadar vatandaşımızın herhangi bir maddi zaiyatı yok, tahliye konusunda zamanında alınan önlemlerimiz vardı” dedi.